^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

kapitola 18: Návštěva I.

19. června 2012 v 12:10 | Nelien |  *Prokletí úplňku - Odhalení
Nová kapitola je tu! :)
Druhá část příště ;-)Nakonec budu na svůj maturitní ples opravdu ráda vzpomínat. Všichni jsme si to náramně užili, opravdu se to vydařilo. Já trávila nejvíce času s Chrisem, ploužili jsme se do hudby nebo naopak divoce trsali, byli jsme stále spolu, dokud Rick nesplnil svůj slib a skutečně se opil. Krátce nato se opil i Chris a Matt a zábava se skutečně rozjela na plné obrátky. Už ani nevím, jak jsme kdo dorazil domů.

Selin mi také ve svém opilém stavu stihla říct, že se vyspala s mým bratrem, což mě málem položilo, a Ewil pozvracela Vanesse McGregorové šaty. Nestačila jsem se divit.

Dneska se Michael rozhodl poctít mě svou návštěvou, prý jenom na skok. Třeba z něho ohledně Selin ještě něco vytáhnu, i když o tom vlastně pochybuju. Dostat něco z mýho bráchy je těžší než z chlupatý deky.

Ležela jsem na své posteli s rukama za hlavou a jen tak odpočívala. A taky přemýšlela, pravda. Přemýšlela jsem nad budoucností, co ze mě vlastně bude? Pozítří maturuju a pak? Konec, vypadnu z týhle školy a půjdu si vlastní cestou. Nebo ne? Ani nevím. Už jsem si podala přihlášku na Přírodovědeckou univerzitu ve Vancouveru, naštěstí to není tak daleko, univerzita se nachází hned na kraji města. Ale co bude se mnou a Chrisem? On na vejšku nechce, je Ochráncem tělem i duší, ale to ho přeci neuživí. Vypadá to, že Rick uvažuje podobně jako on, a Matt, ačkoli si podal několik přihlášek, stále neví, co chce. Ani Ewil nechce dál studovat a Selin nejspíš taky ne. Jsem snad jediná?

Mám ale strach. Miluju Chrise nade všechno a bojím se, že by nás moje nová škola mohla rozdělit. Nebudeme se vídat tak často, hodně věcí se asi změní... Se Selin a Ewil bydlíme skoro za rohem, takže nepochybuju, že budeme stále v kontaktu. Ale co kluci...?

Nevím a raději nad tím nebudu přemýšlet. Až to přijde, tak to přijde a uvidí se. Nejdřív musím taky odmaturovat, že? A právě teď velmi pochybuju, že se mi to s mým vygumovaným mozkem podaří.

Někdo zaklepal na dveře. Nadzvedla jsem se na loktech a zavolala "dále". Vešel Michael, zavřel za sebou a zůstal stát naproti mě.

"Klidně si sedni," ukázala jsem na postel.

"Jdu jen na chvilku," řekl a posadil se. "Vlastně jsem se chtěl hlavně podívat, jak ti je."

"Jak mi je?" nechápala jsem.

"Po včerejšku," koutky mu zacukaly. "Všichni jste vypadali velmi zajímavě - jako opilí."

"Ha-ha," zakřenila jsem se a zvedla se do sedu. "To se ti to mele, když se nemůžeš opít, co?"

"Nemysli si, někdy to vám lidem a - hm - i vlkodlakům závidím," ušklíbl se.

"No, mně je relativně dobře, ráno mě sice chvíli bolela hlava, ale... pohoda," pokrčila jsem rameny. "A co ty?"

"Co je se mnou?"

"Prý jste se dali se Selin konečně dohromady," uculila jsem se a propalovala ho přitom pohledem. Michael protočil oči.

"Vy ženský," povzdechl si. "Všechno si musíte hned vyžvanit."

"To je pochopitelný, jsme její kamarádky!" hájila jsem chudáka Selin.

"Řekni mi jednu věc: proč máte neustále potřebu probírat se svýma kamarádkama všechny detaily svýho života? Obzvlášť toho milostnýho?"

"No přeci proto, abychom se mohly podělit o své štěstí a radost," vysvětlila jsem důležitě. "A taky proto, že je to zábava."

Michael se zašklebil a zakroutil hlavou, "ano, dali jsme se dohromady."

"A neříkal jsi náhodou, že začnete od začátku jako přátelé?" nepřestávala jsem si ho dobírat.

"Na to už si nepamatuju," odvětil nevzrušeně.

"Ahá," pokývala jsem hlavou. "Jistě. To máš ale pěkně krátkou paměť."

"Co kdybychom změnili téma?" opáčil trochu nabručeně. "Slyšel jsem, že ses setkala se Zploditelem."

Bezděky mi naskočila husí kůže, jen co se o něm zmínil. "Ano," přikývla jsem. "Vlastně to byla úplná náhoda..."

"Myslíš?" pozvedl jedno obočí.

"Co? Ty myslíš, že ne?"

"Otec je o tom přesvědčený, i když to nevyslovil nahlas. A já vlastně taky."

"Ale proč?"

"Děsím se té odpovědi," ztišil najednou hlas. "Ale musel se o tobě nějak dozvědět."

"A to je špatný?" zeptala jsem se váhavě, přičemž po mně Michael střelil hněvivým pohledem.

"Samozřejmě!" vyhrkl. "Můžeš být v nebezpečí. Zploditel nenávidí Markuse a udělá cokoli, aby se ho zbavil."

"Jako například spojenectví s Žíznivými," doplnila jsem.

"Ano," řekl Michael ledovým hlasem.

"No, já ale pochybuju, že by se mnou měl ten Zploditel nějaký plány. To už by s nima dávno začal, ne?"

"Záleží na tom, jak dlouho o tobě ví," opáčil Michael. "Musíme ho dostat co nejrychleji, tahle situace se mi vůbec nelíbí. Začíná se až moc přiostřovat."

"Už máte nějaký plán?"

"Zatím nic moc. Hlídáme město a snažíme se odhalit jejich úkryt - myslím vlkodlaků. Ale stejně je to zbytečný, Zploditel i jeho nejvěrnější poskoci teď tráví veškerý čas v Antoniově sídle, to bych se vsadil."

"Tak proč na ně nezaútočit?" nechápala jsem.

"Zatím tu možnost pouze zvažujeme. To spojenectví obě rasy posílilo, na naší straně by mohlo být příliš mrtvých."

"A když zaútočí oni první...?"

"Musíme doufat, že se to nestane," odvětil Michael klidně. "Upřímně - já jsem o tom přesvědčený. Markus je stále nejstarším a nejmocnějším žijícím upírem na světě a ať si Zploditel i Antonius říkají co chtějí, oba se ho bojí."

"To doufám," povzdechla jsem si. Tahle válka se mi začínala líbit čím dál tím míň. Najednou mi všechny moje předešlé starosti připadaly až směšné - škola, můj vztah s Chrisem, budoucnost... Vždyť tady se jedná o přežití lidí! Bytosti, které neměly nikdy existovat, mezi sebou vedou válku, a lidé ani netuší, jak moc nás její výsledek ovlivní. Jelikož s rostoucí Zploditelovou mocí by nás brzy všechny zotročil, přeměnil nebo dokonce vyhladil.

"Půjdu," řekl náhle Michael a vstal. "Musíš teď být hodně opatrná, Jully, slib mi to," zadíval se na mě tím svým pronikavě studeným pohledem a já pouze přikývla. Najednou se do mě dal strach.

Michael se ke mně ještě naklonil a políbil mě na čelo. Pohladil mě po vlasech a jemně se pousmál, "pilně studuj a buď opatrná."

Zamířil ke dveřím.

"Michaele!"

Ještě se otočil.

"Ty nepůjdeš k maturitě?" napadlo mě to zničehonic.

"Už jsem maturoval snad třikrát, takže to tentokrát asi oželím," ušklíbl se. "Navíc mé školní výsledky nestojí za nic, takže pochybuju, že by mě k ní vůbec pustili. Až na chemii," v úsměvu se mu zableskly jeho tesáky. Pak odešel.

****

Rick vyskočil z auta, zabouchl dveře a rychle ho oběhl, aby otevřel dveře své vyvolené. Ewil se trochu rozpačitě usmála, jeho přehnané gentlemanství jí bylo nějak podezřelé. I přesto mu podala ruku a on jí pomohl vystoupit.

Stáli před městským kinem, nad hlavou jim zářily hvězdy, noc byla teplá. Před vchodem už se hromadilo pár lidí, kolem stála zaparkovaná další auta. Ewil si přehodila kabelku přes rameno a Rick jí vzal za ruku, propletl prsty s jejími.

"Tak už mi řekneš na jaký to jdeme film?" zeptala se brunetka dnes snad už po sté.

Rick se tajuplně uculil, "to neuhodneš."

"Ne, to už jsem zkoušela. Tak mluv."

Rick zahýbal obočím a zazubil se, "Underworld: Vzpoura lycanů," řekl a pak se zasmál. Ewil protočila oči, ale neubránila se úsměvu.

"No ty jsi vážně vtipálek. Chceš jít na film o vlkodlacích?"

"Jo, dobrý ne?" nepřestával se pochechtávat. "Od tý doby, co jsem jinej, mě děsně baví sledovat tyhle filmy. Dycky se nasměju u toho, jaký jsou tam vymyšlený kraviny."

"Jo, jenže Underworld je horor, takže nikam nejdu."

"Není to tak úplně horor," namítl Rick stále vesele a táhnul ji dál ke vchodu. "Možná je tam trošku víc masakrů, ale to zvládneš, lásko! Já budu pořád s tebou, neboj!"

"No jo, jen si ze mě utahuj," šklebila se Ewil a náhle se zastavila. Vítězně se na Ricka zadívala a zkřížila paže. "A co kdybych se teďko zasekla a vážně bych nikam nešla?"

"Fakt to chceš vidět?" pozvedl Rick jedno obočí, ale nečekal na odpověď - popadl Ewil kolem pasu a přehodil si ji přes rameno.

"Ježiš!" vykřikla Ewil celá zaskočená. "Ricku! Co to děláš! Nech toho, polož mě zpátky!" bouchala do něho pěstmi, ale Rick se pouze smál. Suverénně si to mířil ke kinu.

"Ricku, polož mě! Je to trapný, slyšíš? Půjdu sama, jasný? Slyšíš mě?"

Lidé se po nich udiveně ohlíželi, ale Rick si toho nevšímal, spíš naopak - užíval si tu pozornost. Potom Ewil postavil zase zpátky, přímo u pokladny.

"Dva, prosím," řekl k okýnku a podal prodavačce bankovku. Nepřestával se zubit, zatímco Ewil se ještě vzpamatovávala.

"Ty," zavrčela a praštila ho do ramene, když mířili po schodech do sálu, "asi ti už úplně přeskočilo, že jo? Tohle ti teda nedaruju, to si pamatuj!" soptila, ale i přesto se pobaveně usmívala. Její kluk byl vážně schopný všeho.

"Tak už se nečerti, kotě," prohodil a jednou rukou ji objal kolem pasu. "Dyť se ti to líbilo."

"Co? No jasně, to víš že jo, líbilo, úplně nejvíc, jsem vážně -" ale víc Ewil říct nestačila, neboť ji k sobě Rick přitáhl a nečekaně políbil. Neskutečně vášnivě si pohrával s jejími rty, až měla pocit, že se vznáší. Na chvíli zapomněla úplně na všechno, až když se od ní odtáhl, zjistila, že je sleduje plný sál lidí.

Okamžitě zrudla, "já tě zabiju," zamumlala.

"Taky tě miluju," zazubil se Rick a vedl ji k jejich místům.


Když opouštěli kino, všichni si nadšeně vyměňovali své názory, dokonce i Rick se shodl na tom, že Vzpoura lycanů je zatím nejlepší díl z celé Underworld série. Na dálku odemkl auto a společně s Ewil nastoupili.

"Dobře, musím uznat, že to nebylo zase tak přehnaně hororový," připustila Ewil, když si zapínala pás a Rick startoval, "a dokonce mě to bavilo."

"Já to věděl," mrkl na ni a vycouval na silnici. Vyrazil ke čtvrti na konci města, jako vždy mnohem vyšší rychlostí, než tu byla povolená. Za chvíli míjeli poslední obchody a činžáky, které brzy nato vystřídaly stromy a louky. Vše se topilo ve tmě, hvězdy byly chladné a dnes působily skoro záludně. Ewil seděla jako přikovaná a s očima na stopkách sledovala silnici a modlila se, aby jim pod kola nevběhlo nějaké zvíře.

"Ricku, prosím tě zpomal," řekla mu po chvíli. "Vždyť tam máš skoro stovku."

"Klid, já umim jezdit, zlato," uculil se.

"O tom nepochybuju, ale večer je to dost nebezpečný."

"Nevěříš mi?" otočil k ní hlavu s šibalským úsměvem.

"Mám být upřímná?" zakřenila se.

"No, myslím, že -"

Vtom ze škarpy mezi stromy vyletělo cosi obrovského a černého. Ewil zaječela a ohromné zvíře dopadlo s pořádným řachnutím na kapotu. Rick dupl na brzdu, strhl volant a auto prudce hodilo smyk. Ewil ještě stihla zahlédnout svítivé oči a děsivé tesáky, které se na ni z předního skla dívaly. Potom už neviděla nic, všechno se točilo, srdce měla až v krku a před očima jí proběhl snad celý její život.

Auto vyletělo ze silnice, zatočilo se kolem své osy a zastavilo se nárazem do stromu.

Hluk a zmatek ustal. Ewil se pokoušela rozlepit víčka, hlava jí třeštila a když otevřela oči, všechno se jí mlžilo. Srdce jí ještě stále bouchalo jako šílené, celá se třásla.

Jsem mrtvá? honilo se jí hlavou. Konečně dokázala rozpoznat různé tvary, všude byla tma, přední sklo bylo naprasklé, z kapoty se kouřilo a přímo před nimi se tyčil mohutný kmen.

Někdo se jí dotknul, vzal jí obličej do dlaní. Natočila hlavu a viděla Ricka, vypadal ustaraně, díval se na ni vystrašeným pohledem, ale zraněný nebyl. Vzápětí jí hned došlo proč - nemohl se přeci zranit.

"Ewil, Ewil," mluvil na ni naléhavým hlasem. "Lásko, slyšíš mě? Miláčku..." odepnul jí pás, naklonil se k ní blíž a odhrnul jí vlasy z tváře.

"Ricku," zašeptala Ewil slabým hlasem.

"Ano, jsem tady, jsem u tebe, lásko, neboj se, všechno bude v pořádku."

"Bolí mě hlava," roztřeseně se dotkla čela. Když se potom podívala na prsty, byly od krve. "Sakra," zamumlala.

"Jak se cítíš?"

"Jde to," trochu si poposedla. "Co se tam zatraceně stalo?"

Rick neodpověděl, ale podivně zatnul zuby. Najednou zpozorněl. Rozšířily se mu zorničky, napnuly svaly. To Ewil vyděsilo.

"Co se děje?"

"Psst..."

Venku se něco pohybovalo. Tráva šuměla, praskaly větve. Rick upíral oči ven, stále vypadal jako z kamene.

Ze tmy se náhle vyřítilo velké monstrum a skočilo na přední kapotu. Ewil leknutím vyjekla, strachem ani nedýchala. To zvíře vůbec nebylo zvířetem, byl to vlkodlak. Nahrbil se, vycenil své smrtící tesáky a potom vší silou narazil do předního skla. Ewil vykřikla, sklo nebezpečně zapraskalo.

"Tak fajn," zavrčel Rick, nespouštěl přitom z hrozivého netvora vražedný zrak. "Ewil, zůstaň tady a ani se nehni. Hned se vrátím."

"Cože?" vyjekla Ewil zděšeně. "Ne, ne, ne! Nikam nechoď!"

"Uklidni se," uhodil na ni Rick nezvykle tvrdým hlasem. "Vrátím se. Musíš mi věřit! Zůstaň sedět a nic nedělej! Vyřídím to rychle."

"Ale -"

Nato Rick vystoupil z auta, zabouchl za sebou dveře a vlkodlak obrátil svou pozornost na něho. Připravil se k útoku, drápy zarýval do kapoty auta, z tlamy mu odkapávaly sliny.

Rick si přetáhl mikinu přes hlavu a v jediném okamžiku se přímo před Ewilinýma očima proměnil. Tělo se mu napjalo, zapraskaly kosti, hlava se protáhla, tělo začalo růst, svaly se nadouvaly. Rick cenil zuby, které se nyní měnily na hrozivé tesáky, zatínal pěsti, až na jeho místě stál vlku podobný tvor. Otevřel zuřivé oči a Ewil si zakryla ústa dlaněmi, když po něm vlkodlak skočil a Rick udělal totéž.

Oba se svalili na zem, vlkodlak si počínal jako smyslů zbavený, všemožně se snažil protivníka roztrhat. Ale Rick byl příliš rychlý a příliš silný. Vrhl se netvorovi po hrdle a Ewil odvrátila tvář. Nemohla se na tu hrůzu dívat.
 

25 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (178)
Zobrazit starší komentáře

101 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 5. května 2018 v 0:27 | Reagovat

Wow, that’s what I was searching for, what a stuff! present here at this webpage, thanks admin of this site.

102 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 5. května 2018 v 1:42 | Reagovat

Hi there i am kavin, its my first occasion to commenting anywhere, when i read this post i thought i could also create comment due to this sensible article.

103 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 5. května 2018 v 2:07 | Reagovat

Hello it's me Fiona, I am also visiting this web page on a regular basis, this site is in fact pleasant and the viewers are actually sharing good thoughts.

104 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 5. května 2018 v 2:20 | Reagovat

Can any one tell me that is there any on the net course for Search engine marketing, as I want to learn more regarding Search engine optimization.

105 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 5. května 2018 v 2:33 | Reagovat

Hi there, can any body assist me how to down load this video tutorial from this web site, I have watched and listen it here but would like to down load it.

106 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 5. května 2018 v 2:46 | Reagovat

It’s amazing to pay a quick visit this web page and reading the views of all mates about this post, while I am also eager of getting experience.

107 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 5. května 2018 v 2:58 | Reagovat

Hello Dear, are you truly visiting this site on a regular basis, if so then you will definitely obtain good know-how.

108 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 5. května 2018 v 3:22 | Reagovat

Inspiring quest there. What occurred after? Thanks!

109 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 5. května 2018 v 3:34 | Reagovat

These are in fact fantastic ideas in on the topic of blogging. You have touched some fastidious factors here. Any way keep up wrinting.

110 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 5. května 2018 v 4:11 | Reagovat

Hello, for all time i used to check blog posts here in the early hours in the dawn, because i love to gain knowledge of more and more.

111 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 5. května 2018 v 4:23 | Reagovat

Your mode of explaining everything in this article is truly pleasant, every one can effortlessly know it, Thanks a lot.

112 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 5. května 2018 v 5:22 | Reagovat

No problem, and further more if you wish for update alerts from this site then you have to subscribe for it, it will be a better for you Jackson. Have a nice day!

113 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 5. května 2018 v 5:58 | Reagovat

I and my friends watch the football game clips at YouTube all the time, for the reason that they have in nice quality.

114 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 5. května 2018 v 6:10 | Reagovat

There are also so many video uploading blogs, and these as well offer facility for sharing their videos, but I think YouTube is the finest.

115 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 5. května 2018 v 13:29 | Reagovat

Peculiar article, just what I needed.

116 ndgapots ndgapots | E-mail | Web | 5. května 2018 v 19:52 | Reagovat

viagra cheap <a href="http://viagapharmaked.com/#">п»їviagra</a> discount generic viagra <a href=http://viagapharmaked.com/#>buy viagra</a>

117 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 7. května 2018 v 12:57 | Reagovat

Hi, its understandable paragraph along with this YouTube video; I can’t believe that one can not understand this simple paragraph having with video sample.

118 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 7. května 2018 v 13:12 | Reagovat

Hello friends, good piece of writing and good urging commented at this place, I am really enjoying by these.

119 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 7. května 2018 v 14:36 | Reagovat

It’s going to be end of mine day, but before finish I am reading this impressive post to increase my know-how.

120 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 7. května 2018 v 15:42 | Reagovat

What's up to all, how is the whole thing, I think every one is getting more from this site, and your views are fastidious in support of new viewers.

121 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 7. května 2018 v 17:37 | Reagovat

This is my first time visit at here and i am actually pleassant to read all at alone place.

122 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 7. května 2018 v 18:38 | Reagovat

I am glad to watch this you tube video at this web page, thus now I am also going to upload all my movies at YouTube website.

123 levitra rezeptfrei deutschland levitra rezeptfrei deutschland | E-mail | Web | 7. května 2018 v 21:32 | Reagovat

Remarkable YouTube movies posted at this site, I am going to subscribe for regularly updates, for the reason that I don’t want to fail to take this series.

124 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 7. května 2018 v 23:39 | Reagovat

Hi there Dear, are you really visiting this web site on a regular basis, if so then you will without doubt get nice experience.

125 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 0:18 | Reagovat

I don’t waste my free time in watching movies however I be keen on to read posts on net and obtain updated from most up-to-date technologies.

126 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 1:39 | Reagovat

This web site presents pleasant quality YouTube videos; I always get the dance contest show movies from this site.

127 levitra online levitra online | E-mail | Web | 8. května 2018 v 2:43 | Reagovat

When someone writes an paragraph he/she retains the thought of a user in his/her brain that how a user can understand it. So that’s why this post is amazing. Thanks!

128 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 8. května 2018 v 4:24 | Reagovat

Quality posts is the crucial to be a focus for the visitors to pay a visit the website, that’s what this website is providing.

129 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 8. května 2018 v 4:43 | Reagovat

Link exchange is nothing else however it is simply placing the other person’s weblog link on your page at appropriate place and other person will also do similar for you.

130 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 6:21 | Reagovat

These all YouTube gaming videos are genuinely in fastidious quality, I watched out all these along with my mates.

131 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 8. května 2018 v 7:49 | Reagovat

Hahahahahahaha, this politics related YouTube video is in fact so comic, I loved it. Thanks in favor of sharing this.

132 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 8. května 2018 v 8:19 | Reagovat

It’s going to be ending of mine day, except before ending I am reading this great article to improve my experience.

133 levitra prices levitra prices | E-mail | Web | 8. května 2018 v 9:54 | Reagovat

Hi there, is it rite to only study from publications not to pay a visit internet for hottest updates, what you say guys?

134 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 8. května 2018 v 10:52 | Reagovat

Hello, is it rite to simply study from publications not to pay a visit internet for most up-to-date updates, what you say guys?

135 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 12:05 | Reagovat

Hmmm, yup no hesitation Google is best in support of blogging except currently word press is also nice as a blogging because its Web optimization is good defined already.

136 levitra 20 mg bayer prezzo levitra 20 mg bayer prezzo | E-mail | Web | 8. května 2018 v 13:00 | Reagovat

In favor of my learn reasons, I every time used to download the video lectures from YouTube, for the reason that it is easy to fan-out from there.

137 levitra 10 mg prezzo levitra 10 mg prezzo | E-mail | Web | 8. května 2018 v 14:46 | Reagovat

One more thing that I want to share at this place is that, whatsoever you are using free blogging service however if you don’t update your blog on regularly basis then it’s no more worth.

138 levitra online levitra online | E-mail | Web | 8. května 2018 v 16:18 | Reagovat

As expected high resolution videotape quality consists of much memory, that’s why it gives you enhanced quality.

139 levitra 20mg levitra 20mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 17:09 | Reagovat

Quality articles or reviews is the important to interest the viewers to pay a visit the website, that’s what this web site is providing.

140 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | 8. května 2018 v 17:56 | Reagovat

I am cheerful to watch this you tube video at this web site, thus right now I am also going to add all my movies at YouTube web page.

141 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 8. května 2018 v 18:37 | Reagovat

This piece of writing presents clear idea in favor of the new visitors of blogging, that really how to do running a blog.

142 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 8. května 2018 v 21:24 | Reagovat

Do you have any video of that? I'd love to find out more details.

143 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 21:57 | Reagovat

Ahaa, its nice dialogue about this article here at this weblog, I have read all that, so now me also commenting at this place.

144 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 8. května 2018 v 22:25 | Reagovat

Hi there friends, pleasant piece of writing and fastidious urging commented at this place, I am in fact enjoying by these.

145 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 8. května 2018 v 22:52 | Reagovat

Hi to every one, the contents present at this web site are really remarkable for people knowledge, well, keep up the nice work fellows.

146 levitra generic levitra generic | E-mail | Web | 8. května 2018 v 23:52 | Reagovat

On every weekend, we all mates jointly used to watch movie, because enjoyment is also necessary in life.

147 buy levitra buy levitra | E-mail | Web | 9. května 2018 v 0:21 | Reagovat

This is my first time pay a quick visit at here and i am really impressed to read everthing at alone place.

148 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | 9. května 2018 v 0:46 | Reagovat

Now YouTube movies quality is more superior and improved, therefore that’s the motive that I am watching this video at here.

149 levitra 20 mg levitra 20 mg | E-mail | Web | 9. května 2018 v 1:59 | Reagovat

Hello friend, what a quality is! For this YouTube video, I am really impressed, since I have never seen fastidious quality YouTube video before,

150 levitra online levitra online | E-mail | Web | 9. května 2018 v 2:33 | Reagovat

YouTube includes not only comical and humorous video lessons but also it carries educational related video lessons.

151 vardenafil 20mg vardenafil 20mg | E-mail | Web | 9. května 2018 v 3:59 | Reagovat

It’s my first pay a quick visit to this site, and I am actually surprised to see such a pleasant quality YouTube video posted here.

152 levitra coupon levitra coupon | E-mail | Web | 9. května 2018 v 5:32 | Reagovat

Hello, its pleasant paragraph on the topic of media print, we all be aware of media is a wonderful source of information.

153 generic levitra generic levitra | E-mail | Web | 9. května 2018 v 8:02 | Reagovat

Hi there Jackson, if you are a new web user after that you have to go to see everyday this site and read the updated articles or reviews at here.

154 nubadabe nubadabe | E-mail | Web | 25. května 2018 v 2:30 | Reagovat

generic viagra reviews <a href="https://bitcapblog.com/#">viagra</a> natural viagra substitutes https://bitcapblog.com/# - buy generic viagra

155 info info | E-mail | Web | 1. června 2018 v 9:41 | Reagovat

smettere di fumare

156 amoxicillin 875 amoxicillin 875 | E-mail | Web | 5. června 2018 v 14:53 | Reagovat

These all YouTube gaming videos are truly in nice quality, I watched out all these along by my mates.

157 amox clav 875 mg amox clav 875 mg | E-mail | Web | 5. června 2018 v 20:26 | Reagovat

Thankfulness to my father who shared with me about this weblog, this blog is truly awesome.

158 amox clav 875 mg amox clav 875 mg | E-mail | Web | 6. června 2018 v 1:51 | Reagovat

Wow, fastidious YouTube video about how to set up virtual directory, I fully got it. Thanks keep it up.

159 bzyapots bzyapots | E-mail | Web | 6. června 2018 v 7:28 | Reagovat

buy viagra online no prescription <a href="http://loviagraosn.com/#">alternative to viagra</a> cost of viagra <a href=http://loviagraosn.com/#>order viagra</a>

160 vadzelty vadzelty | E-mail | Web | 6. června 2018 v 11:18 | Reagovat

generic cialis <a href="http://hitcialisosn.com/#">cialis price</a> cialis 10mg <a href="http://hitcialisosn.com/#">order cialis online</a>

161 amoxi amoxi | E-mail | Web | 7. června 2018 v 4:10 | Reagovat

This piece of writing concerning Search engine optimization is in fact good one, and the back links are really very valuable to promote your site, its also called Search engine optimization.

162 bynzelty bynzelty | E-mail | Web | 8. června 2018 v 5:22 | Reagovat

sublingual viagra <a href="http://viagraveikd.com/#">buy generic viagra online</a> natural viagra substitutes <a href="http://viagraveikd.com/#">viagra professional</a>

163 bfiapots bfiapots | E-mail | Web | 8. června 2018 v 14:30 | Reagovat

real viagra <a href="http://viagraocns.com/#">viagra suppliers</a> new viagra <a href=http://viagraocns.com/#>natural viagra alternatives</a>

164 nfkChaws nfkChaws | E-mail | Web | 8. června 2018 v 17:31 | Reagovat

buy viagra cheap <a href="http://viagracefo.com/#">viagra price</a> buy viagra on line <a href=http://viagracefo.com/#>cheap viagra</a>

165 nfsapots nfsapots | E-mail | Web | 10. června 2018 v 3:54 | Reagovat

cheapest viagra prices <a href="https://holidayrentallorgues.com/">viagra dosage</a> cheap viagra <a href=https://holidayrentallorgues.com/>buy viagra pills</a>

166 xntzelty xntzelty | E-mail | Web | 10. června 2018 v 6:58 | Reagovat

viagra free samples <a href="https://movietrailershd.org ">what happens if a girl takes viagra</a> purchase viagra <a href="https://movietrailershd.org">generic viagra online</a>

167 bsdapots bsdapots | E-mail | Web | 13. června 2018 v 1:57 | Reagovat

payday loan online no credit check <a href="https://onlinepaydayloan.us.org">best payday loans</a> quick loan online <a href=https://onlinepaydayloan.us.org>payday loans</a>

168 bthzelty bthzelty | E-mail | Web | 14. června 2018 v 20:12 | Reagovat

payday loans 300 <a href="https://onlineloan.us.org">online loans</a> instant loans for bad credit <a href="https://onlineloan.us.org">payday loans online no credit check instant approval</a>

169 aaqapots aaqapots | E-mail | Web | 15. června 2018 v 4:54 | Reagovat

cialis online <a href="http://besiktasboschservis.com/">cialis online</a> cialis online no prescription <a href=http://besiktasboschservis.com/>п»їcialis</a>

170 viagra coupons viagra coupons | E-mail | Web | Čtvrtek v 1:19 | Reagovat

I am keen of learning Flash, is there any article related to Flash, if yes, then please post it, thanks.

171 pink viagra online mail-order pharmacies pink viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | Čtvrtek v 4:31 | Reagovat

It is the happiest day of my life so far, when I am watching these} funny movies here, since after full day working I was so tired and now feeling sound.

172 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | Čtvrtek v 15:16 | Reagovat

Hello, thanks for all the users, I will upload many more video tutorials in coming days, admin

173 womens viagra womens viagra | E-mail | Web | Čtvrtek v 18:16 | Reagovat

What a funny blog! I genuinely enjoyed watching this comic video with my family as well as including my mates.

174 100 mg viagra lowest price 100 mg viagra lowest price | E-mail | Web | Čtvrtek v 21:09 | Reagovat

I and my friends watch the soccer  game clips at YouTube all the time, as they have in fastidious quality.

175 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | Čtvrtek v 23:59 | Reagovat

Hi there every buddy, it’s a great fun at at this place viewing these funny YouTube video tutorials at at this place, fastidious data, thanks to admin

176 buy viagra generic buy viagra generic | E-mail | Web | Včera v 2:49 | Reagovat

In support of my schoolwork purposes, I at all times used to download the video lectures from YouTube, as it is simple to fan-out from there.

177 generic viagra available generic viagra available | E-mail | Web | Včera v 19:44 | Reagovat

What's up everybody, I be familiar with YouTube video consists of fewer bytes of memory due to that its quality is awful, however this YouTube video has great picture features.

178 cheap 100mg viagra cheap 100mg viagra | E-mail | Web | Včera v 22:53 | Reagovat

It’s my first pay a visit to this web site, and I am actually astonished to see such a pleasant quality YouTube video posted at this point.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama