^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

Kapitola 16: Šaty I.

29. května 2012 v 21:55 | Nelien |  *Prokletí úplňku - Odhalení
Ahoj všichni! Nová kapitola je tu a musím bohužel říct, že jedna z posledních. Ještě čtyři kapitoly a konec druhého dílu. Proto druhou část kapitoly Šaty zveřejním až zítra, ať to máme trošku natažené :D

Seděla jsem na lavičce na školním dvoře a sluníčko mi pařilo do obličeje. Byl pátek a já čekala, až se objeví můj otec, abychom společně vyrazili na nákupy. Zní to skoro neuvěřitelně, ale je to tak. Vybírat maturitní šaty. Ani nevím, jestli jsem se těšila. Možná tak z půlky. Plesy a podobné akce jsem upřímně nesnášela, neuměla jsem tancovat a zkrátka mě tyhle blbiny nebavily. Ale na druhou stranu... nakupování jsem zbožňovala a vzít na nákupy svýho tátu... to se přece každý holce jen tak nepoštěstí, ne? Vždyť víte... chlapi a nakupování.
Selin a Ewil říkaly, že dneska vyrazí taky, protože maturiťák se blíží a ani jedna z nás ještě šaty neměla vybrané. Obě už se na ples těšily a já byla jediná, komu se nechtělo. Já a můj bratr. Michael plesy miloval asi stejně jako já. A ke všemu se ještě nechal slyšet, že tam nepůjde. Nevím, jestli už o tom ví Selin, ale čekám, že až se to dozví, bude naštvaná.
"Tyjo, jsem docela zvědavej. Ještě nikdy jsem tvýho tátu neviděl. Jakej vlastně je?"
Alex tu čekal se mnou, zatímco ostatní se ještě balili domů. Rozhodla jsem se, že můj nejlepší kamarád má právo znát aspoň poloviční pravdu a tak jsem mu prozradila, že Markus je mým otcem a on z toho byl v šoku. Že je k tomu ale ještě nejmocnějším a nejstarším upírem jsem si nechala pro sebe. Nechci ho přeci děsit, ne? A už vůbec nechci, aby si o mně myslel, že jsem duševně chorá. Protože upřímně - kdo by tomu asi tak uvěřil?
"Já nevím," krčila jsem rameny. "Asi trochu jinej než ostatní tátové."
"Ale hlavní je, že je v balíku!" Zubil se Alex. "A tím pádem seš v balíku i ty!"
"Ne, to nejsem," kroutila jsem hlavou. "Žiju s mámou, ne s ním."
Alex ale najednou vykulil oči a ukázal prstem k silnici. Následovala jsem jeho pohled a musela jsem dvakrát zatřepat hlavou, abych tomu uvěřila. To přeci nemůže myslet vážně, že ne?
Před naším školním dvorem zastavila velká, nablýskaná černá limuzína.
"Páni, ještě řekni, že je pro tebe," zvolal Alex se smíchem, protočila jsem oči.
"Už to tak vypadá," zabručela jsem. Kolem limuzíny se začali motat zvědaví studenti, okukovali ji, smáli a někteří obdivně hvízdali, dokud z ní nevystoupil vysoký a pohledný muž a nezamířil přímo ke mně.
"Hele, kdo to je? Zdá se, že si to štramákuje přímo k nám," nepřestával se Alex pochechtávat. Zřejmě se velmi dobře bavil.
"To je Nathalien, otcova pravá ruka."
"Julian," oslovil mě Nathalien měkce. Jako vždy vypadal dokonale upraveně a elegantně. Džíny, černé upnuté triko a přes něj tmavé sako mu neobyčejně sekly.
"Řekni mi, že ta limuzína nepřijela pro mě, prosím tě," procedila jsem skrz zuby.
"Samozřejmě přijela pro tebe, tvůj otec tě již očekává," sladce se usmál, ale v jeho podání působil každý úsměv zrádně, skoro jízlivě, někdo - třeba jako Alex, kterej si ho teď trochu nedůvěřivě prohlížel - by řekl až děsivě. Ještě, že nedává všem na obdiv své úžasné upírské špičáky.
"Super, víc ztrapnit už mě táta nemohl," zahučela jsem a zvedla se na nohy. Alex taky okamžitě vyskočil a natáhl k Nathalienovi ruku.
"Čau, já jsem Alex Rosemberg, moc mě těší!" Vyhrkl rozjařeně. Nathalien pozvedl jedno obočí a chvíli si Alexovu nabízenou ruku prohlížel, než ji přijal.
"Jste Julianin přítel?" Zeptal se poněkud trpce.
"Jasně, teda, jsem její kámoš."
"Ach tak... Bylo mi potěšením, pane Rosembergu, a nyní nás prosím omluvte," otočil se a naznačil mi, abych ho následovala. Ještě jsem Alexovi zamávala a honem srovnala s Nathalienem krok.
"Podivné individuum," prohodil Nathalien s úsměvem.
"Cože?"
"Stýkáš se s velmi nesourodou skupinou lidí, Julian. Upíři, vlkodlaci a k tomu takovíto primitivové..."
"Nech si ty výrazy, jo? Alex je můj nejlepší kamarád, takže bych ocenila, kdyby ses o něm vyjadřoval s patřičným respektem."
"Myslím, že respekt je to poslední, co bych mohl k tomuto tvoru pociťovat, ale vynasnažím se," blýskl po mně zářivým úsměvem, "už kvůli tobě."
Trochu jsem se zamračila. "Díky."
Otevřel mi dveře limuzíny a já před zraky všech svých užaslých spolužáků a ostatních studentů nastoupila. Nathalien vlezl za mnou a zabouchl.
"Ahoj, tati," sedla jsem si naproti Markusovi a on mi nalil skleničku šampaňského.
"Dáš si, drahoušku?"
"Hmm... jasně, díky."
Limuzína se rozjela.
"Kdopak byl ten mladík ve tvé společnosti?" Zeptal se otec a já vykulila oči.
"Co prosím?" To mě jako špehoval z okýnka nebo co?
"Alexander Rosemberg," odpověděl za mě Nathalien, "mám ho nechat prověřit, pane?"
"C-cože? Počkat!" Nemohla jsem uvěřit vlastním uším.
"Jistěže ne, Nathaliene, to je v pořádku," mávl Markus rukou. "Zdá se být neškodný."
"Tak dost," zasoptila jsem. "Co kdybyste přestali mluvit o mým nejlepším kamarádovi jako o nějakým nájemným vrahovi a nejdřív se zeptali mě, co je vlastně zač?!"
"Nerozčiluj se, holčičko, omlouvám se ti," usmál se Markus smířlivě. "Je zlá doba a já si jen potřebuji být jistý, že se nestýkáš s nesprávnými osobami."
"Alexe znám snad celý život, stačilo se zeptat," uraženě jsem zkřížila paže.
"Vztek škodí tvému zdraví i mládí, Julian," ozval se Nathalien vedle mě, přičemž mi položil ruku na rameno. Byla stejně studená jako každý Michaelův dotek.
"A samozřejmě i tvé kráse," dodal s šibalským mrknutím.
"Tak jo, necháme toho, ano?" navrhla jsem. "Kam vlastně jedeme?"
"Do nákupního centra Gold Rose ve Vancouveru," usmál se otec a já oněměla.
"Do Vancouveru?" Vydechla jsem užasle, "Gold Rose? Cože?"
"Ano, něco se ti snad nezdá?"
"Ale... vždyť je to největší a nejdražší obchodní centrum v celém městě!"
"Ovšem," Markus se spokojeně uculil a nalil mi další skleničku.
****
"To je otrava," hekal Rick asi už po sté, když mu Selin přinesla čtvrtý oblek. Tentokrát tmavě modrý s oranžovou kravatou.
"No tak, zkus ještě tenhle a slibuju, že už ti dám pokoj," usmívala se Selin prosebně. Byla ve svém živlu - nákupy byly nejlepším lékem na všechno a skvělým odreagováním. Bohužel její bratr byl trochu jiného názoru.
"Tenhle si fakt brát nebudu, ta kravata je příšerná," šklebil se. Stál rozkročený uprostřed kabinky, na sobě jen bílý nátělník a polosvlečené džíny.
"Hmm... to je pravda, ten předešlý byl asi nejlepší," souhlasila Selin zamyšleně.
"Ono je to vlastně fuk, protože si kravatu stejně nevezmu," opáčil Rick a začal si zapínat kalhoty.
"Jak jako nevezmeš?" Pozvedla Selin obočí, "to si ji teda vezmeš!"
"Ani omylem, už jsme dohodnutý s klukama."
"S klukama?"
"Jo, s Chrisem a Mattem, ne?"
"Oni si ji brát taky nebudou? Ale kravata přeci celému obleku dodává ten správný šmrnc, je jako třešnička na dortu, jako -"
"Jasně, jasně, stačí," zašklebil se Rick znechuceně, "někdy mi fakt připadáš jako magor, ségra."
Selin se zamračila a zkřížila paže, "nebýt mě, nikdy by ses ke koupi obleku nedokopal. A byla by to tvoje ostuda."
"To víš že jo," prokroutil oči, "ale s kravatou nepočítej, stačí, že se s ní musim otravovat ve škole."
"Dělej si co chceš," prskla Selin naštvaně a zatáhla závěs. Proč jen musela mít za bratra takového burana? Jak mohl být jejím dvojčetem? Vždyť on je omylem přírody!
"Květinko? Tak jak to vypadá?" To se objevil její otec a podle strhaného výrazu ve tváři už toho měl za dnešek dost. Chlapi opravdu houby vydrží, pomyslela si Selin podrážděně.
"Rick má vybráno," odpověděla, "ale já si chci ještě zkusit támhlety šaty." Ukázala k figuríně s jemnými růžovými šaty s vázáním za krkem a drobnými perličkami ve výstřihu. Sukně byla zdobená bílými růžičkami a přes ramena byl přehozený bílý šál.
"Ale zlatíčko, vždyť sis zkoušela už patery," zasténal Thomas zničeně, "to sis mezi nimi žádné nevybrala?"
"Tyhle se mi líbí nejvíc, tati."
"Aha, no... jistě, tak si je vyzkoušej, to víš že jo," unaveně svěsil ramena a Selin radostně požádala prodavačku, aby jí šaty sundala. Za okamžik už stála před zrcadlem a věděla, že má vybráno.
"Vypadáš jako princezna!" Rozplýval se Thomas, "budeš ze všech nejkrásnější, jen počkej!"
"Ukaž," ozval se Rick a odstrčil otce stranou, aby se mohl na sestru také podívat. "Hmmm... docela ti to i sekne," uchechtl se a Selin se zakřenila.
"No díky."
"Až tě uvidí Matt, praští to s ním o zem," nepřestával se pochechtávat. "I Grint by určitě valil bulvy, kdyby tě viděl."
Selin se zarazila, "počkej - jak to myslíš kdyby mě viděl?"
"Ty to nevíš? On na ten blbej ples nejde."
"Co?"
"Jo, prej na tyhle akce není stavěnej, nebo co."
"Ale... já myslela... to snad není pravda..."
"Tak půjdeš s Mattem, ne? Ať si Grint políbí-"
"Richarde," okřikl ho Thomas, "Selinko, poupátko, nedělej si s tím starosti, budeš mít určitě celý zástup jiných nápadníků!"
To určitě, pomyslela si Selin sklesle. A i kdyby... já chtěla jít s ním. Toužila jsem po tom, snila jsem o tom... A on se nakonec ani neobtěžuje mi to sdělit. Hlavně, že chce začít nanovo, no jasně.
Konečně opustili obchod a Thomas i Rick se řítili pryč z centra, jako by je hnal kulový blesk. Selin se za nimi šourala se svěšenou hlavou a ponurými myšlenkami. K čemu jí bude nějaký ples, když tam nebude on? K čemu jí budou krásné šaty, když je neuvidí on?
"Selin!"
Zdálo se jí to, nebo na ni někdo volal?
"Selin!"
Otočila a uviděla Ewil. Běžela k ní s plnými nákupními taškami a za ní se belhala její mamka se stejně strhaným výrazem, jaký měl i Thomas.
"Ahoj! Já nevěděla, že budeš ve stejným centru!"
"No jo, vždyť tohle je v Moonlight jediný, kde maj nějaký výběr!"
"To je fakt," usmívala se Selin, "a vybrala jsi šaty?"
"Jo, ale mám je zabalený. Jsou světle zelený a co tvoje?"
"Co bys řekla?" Uchechtla se Selin a Ewil se uculila.
"Jasně, růžová, co?"
"V jiný barvě si už ségru ani neumim představit," řekl Rick, odstrčil Selin stranou a popadl zaskočenou Ewil do náruče, načež ji políbil. Selin nestačila zírat - zatím pro ni bylo pořád ještě dost těžké zvyknout si, že spolu její kamarádka a batr chodí. A vidět je v takto vášnivém objetí bylo obzvlášť divné.
"Ricku," Ewil se od něho snažila trochu odpoutat, ve tváři byla celá rudá, "jsou tu lidi."
"No a? Můžeš se přece jenom chlubit, jakýho to máš fešáka, ne?"
Ewil se zašklebila, "ty jsi vážně skromnej."
"Dělám si srandu, kotě," uculil se a vlepil jí další polibek.
"Ewillian Woodová!" Zvolala náhle její matka s očima na vrh hlavy, "jak je možné, že jsi své matce nepověděla o svém novém milostném životě?"
Ewil zrudla ještě víc a vymanila se z Rickova sevření, "mami, pak ti to vysvětlím."
"A to zase ne, slečinko, chci vědět všechno teď a tady!"
Selin sotva zadržovala výbuch smíchu.
"No, věřte mi, paní Woodová," vložil se do toho překvapený Thomas, "že já jsem stejně zaskočen jako vy."
"To vidím, Thomasi, to vidím."
"Věc se má tak," prohlásil nevzrušeně Rick, "že já a Ewil teď tvoříme pár, jestli chápete."
"To je mi ale překvapení," vrtěla paní Woodová pobaveně hlavou. "Kolikrát jsem tě slyšela, holka, na tohohle hezouna nadávat?"
"Mami," protočila Ewil oči, očividně jí bylo dost trapně.
"To už je minulost, paní Woodová," zubil se Rick, "teď jsem jako dvě hrdličky!"
"Radši jdeme," zavelela Ewil nakonec a popadla matku za loket, aby ji odtáhla pryč. "Zatím se měj, Selin!"
"Pa, lásko!" Zaševelil Rick a pak se hlasitě rozchechtal. Selin pouze nad bratrem kroutila hlavou.
 

17 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Iveta Iveta | 29. května 2012 v 21:59 | Reagovat

aáááá super kapitolka a první komentík :DDD

2 TereezCa TereezCa | E-mail | 29. května 2012 v 22:06 | Reagovat

Michael. Nepůjde. Na. Ples??? :OOO No to jsme si nedomluvili! Vůbec!!! :! ... To nemůže, ne? :(((
Pche! Fájn! Však Selin bude mít hafo kluků, co jí budou ochotní padnout k nohám a on bude jenom zírat! :P* Pak přiškvaří ;D
Booože, Rick a Ewil..-♥ Jsou prostě dokonalí ;D
A Jull takovej servis, jo?? :DD Já si upřímně taky trochu myslela, že to buede podvod, ale ono ne!! Dokonalý!! Moc se na jejich nákup těšim ;)
Super!!!!!!

3 Barííísek Barííísek | 29. května 2012 v 22:11 | Reagovat

Oooo Míšo, ani netušíš jak sem šťastná že je nová kapča!!! Tak fo nejdřív další ju? :))

4 katushka katushka | 29. května 2012 v 22:22 | Reagovat

To si snad ze mě děláš srandu, já že mám čekat tak dlouho? My všichni? Ty nás snad chceš umučit! Ale jinak, kapitolka byla suprová! :)

5 parala parala | Web | 29. května 2012 v 22:35 | Reagovat

Michael-nejde-na-ples!?! Sakra, to je škoda.... A´t jde Selin s Michaelem, nééé Mattem :(((((

6 dolejskova-karina dolejskova-karina | 29. května 2012 v 23:41 | Reagovat

super! :D

7 Sharpey Sharpey | 30. května 2012 v 10:54 | Reagovat

Skvělá kapča.:)

8 jane jane | 30. května 2012 v 14:24 | Reagovat

jakto že jenom 4 kapitoly?? :O já myslela, že jich má bejt okolo 40... :D

9 Elnesta Elnesta | 30. května 2012 v 15:01 | Reagovat

super super a super

10 Tany Tany | Web | 30. května 2012 v 15:10 | Reagovat

Pá-á-ni! Cha, já věděla, že to podvod nebude! Whoooo, sem best :D A dneska bude další, tralala, tralala! XD

Psát se zmrzlinou je prakticky nemožný!!!!!! RRRRRRRRRRRR!!!!

11 jane jane | 30. května 2012 v 15:20 | Reagovat

no naprosto úžasný! ale jen mě mate že už jen 4 díly..já myslela, že jich má být 40, né okolo 20... áááá to ne! :D

12 Lenča Lenča | 30. května 2012 v 15:43 | Reagovat

ÚÚÚÚÚÚÚÚÚŽŽŽŽŽŽŽŽŽAAAAAAAAA

13 M. M. | E-mail | 30. května 2012 v 16:34 | Reagovat

supééér......jsem zvědavá jaké šaty bude mít July.....Doufám že se to nějak převrátí a že tam Michael nakonec půjde.....

14 Zizi Ingen Zizi Ingen | Web | 30. května 2012 v 16:52 | Reagovat

moc dobrá kapitola.
Doufám, že dodržíš slovo a dneska tu bude další část...

15 Tončí Tončí | 30. května 2012 v 17:19 | Reagovat

Miško hele už je 30. Plosím nenapínej

16 Nefertiti Nefertiti | 30. května 2012 v 18:06 | Reagovat

NÁDHERA! Tahle kapitola se fakt povedla. Doufám že Jully nebo Selin nebo prostě někdo překecá Michaela aby šel. Prosím prosím další část!

17 Flexi Flexi | Web | 30. května 2012 v 20:29 | Reagovat

Dokonalý, úžasný. Ewil a Rick jsou dokonalý :)

18 Neilin Neilin | 31. května 2012 v 20:06 | Reagovat

ježkovy to je ÚŽASNÝ!!! Doufám, že Michael půjde na ples... jinak by to nemělo cenu :)

19 Elena Elena | 24. října 2012 v 19:18 | Reagovat

Úžasný.
Nejlepší jak Rick: ,,Pa lásko´´ a pak se rozesmál. Jinak doufám, že Michael půjde na ples

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama