^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

14. kapitola: Spojenci II.

30. dubna 2012 v 15:10 | Nelien |  *Prokletí úplňku - Odhalení
II. část

"Tak pojďte," řekl a vyrazil mezi křoviska, pozvedl pistoli a pak střelil. Ticho narušila hlasitá rána. A pak se přímo proti němu vyřítil obrovský vlkodlak.

Nastal zmatek.

Mohutný rezavý vlkodlak Chrise málem srazil k zemi, mladík se ale včas uhnul. Cítil však přitom, jak se mu těsně kolem tváře mihly ostré drápy - a teplý, smrdutý závan netvorova dechu.

Nato se mezi stromy přímo ze tmy vynořily čtyři postavy. Muži. Dva zaútočili okamžitě - rychlí jako blesk skočili po Rickovi a Mattovi. Rick stačil vystřelit a kulka jednoho z nich odhodila stranou, druhý muž oba přátele smetl na zem. A když vycenil běloskvoucí špičáky, bylo jasné, že je upír. Rick ale na nic nečekal, rozmáchl se pažbou pistole a udeřil upíra rovnou do spánku. Ten se svalil bokem a nasupeně si svíral hlavu.

Zbylé dvě postavy byly také muži a Michael je znal. Menší a robustnější z nich se zarostlou tváří a dlouhými, špinavými černými vlasy vypadal jako divoch a v očích měl šílený lesk. Jmenoval se Nicholas a byl Zploditelovou pravou rukou. Druhý, pohledný elegán, byl Daniel a pro změnu byl pravou rukou Antonia. Což byla dost podivná kombinace - vlkodlaci s Žíznivými.

Michael pozvedl meč a volným krokem k oběma netvorům vyrazil. Ve tváři ledový výraz, v očích hrůzostrašný klid. Nicholas vycenil zažloutlé zuby, které se proměnily v pořádné tesáky, a postoupil kupředu. Ale Daniel mu položil ruku na rameno.

"Ne," řekl mírným, ale dychtivým hlasem. "Nechej mě."

Nato tasil meč a čepel pod studeným měsícem nedočkavě zazářila. Pak se s Michaelem střetli.

Chris uskočil do strany. Vlkodlak dopadl na všechny čtyři, otočil se, nahrbil hřbet, vycenil neuvěřitelné dlouhé tesáky a chystal se znovu zaútočit. Ale Chris neváhal.

Natáhl ruku s pistolí a dvakrát vystřelil.

Netvor zaúpěl a padl k zemi. Z chlupatého hrdla hrčela hustá krev, pod vládou noci sytě černá. A pak se obrovské tělo začalo pozvolna rozpadat. Srst opadala a měnila se v prach, kůže se krabatila, maso černalo jako by hořelo neviditelnými plameny, až se celá mrtvola rozpadla a nezbylo po ní víc než černý prach.

A pak se všechny Chrisovy smysly napnuly do nejvyšší míry pohotovosti. Jeho dokonalá, neochvějná mysl zapracovala. Uslyšel výstřel. A v té samé vteřině - v jediné vteřině se pohnul. Všechno jako by se v ten okamžik zastavilo. Tisíckrát zpomalilo. Zvuky zanikly, pohyby také. A Chris slyšel, vnímal a cítil pouze kulku, jež se k němu hnala jako žhavá čára s cílem proklát mu srdce.

Otočil se a byl rychlý. Příliš rychlý. Neuvěřitelně rychlý. Rychlejší, než za celý svůj život. Viděl Nicholase a viděl jeho revolver a viděl i tu zatracenou kulku a stále se hýbal, zatímco ona letěla, zatímco letěla a on ji viděl jako ve zpomaleném záběru. A pak, když se měla dotknout jeho těla, jeho kůže, když se mu měla zavrtat do masa a prožrat se až k srdci, ho minula.

Neboť Chris se pohnul rychleji než ona a uskočil stranou. Padl do trávy.

Okamžitě pozvedl pistoli a střelil. Ale i Nicholas byl rychlý - vyhnul se střele a také se chystal znovu vystřelit, když se Chris konečně dostal na nohy a zuřivě zařval. Zařval jako zvíře. Odhodil bundu a přetáhl si mikinu přes hlavu. A pak se s praskotem kostí proměnil v netvora.

Nicholas ještě dvakrát vystřelil, když se na něho Chris vrhl, ale minul a když po něm Chris skočil s roztaženými drápy, Nicholas si roztrhl kabát a s rykem, jenž se proměnil ve vytí, se změnil v ohromného, černého vlkodlaka.

Monstra navzájem zaútočila.

"Sakra!" Křičel vztekle Rick a vypálil poslední náboj. Upír znovu padl k zemi a znovu už se sápal zpátky na nohy. "Chcípni už, sráči!" Vztekal se Rick a rychle vytahoval z kapsy druhý zásobník. "Matte! Potřebuju taky krapet helfnout!"

Matt, který si narozdíl od Ricka nezapomněl vzít také svůj meč, se zrovna oháněl po druhém upírovi a stále se mu nedařilo ho zabít.

"Mám tady taky docela frmol, kamaráde!" Křikl na Ricka. A pak se konečně vydařilo - zrovna, když se po něm upír ohnal nožem, se Matt stáhl, otočil kolem své osy a pak vyrazil vpřed a - upírova hlava vylétla do vzduchu v gejzíru krve.

Rick nabil, ale nestačil pálit - upír se rozmáchl pěstí a udeřil ho do obličeje tak silně, až odlétl stranou a narazil bokem do stromu. Všechno ho rozbolelo, tiše zanadával a už se zase drápal na nohy. Upír už se k němu znovu hnal, když vtom se zarazil uprostřed pohybu a z úst mu unikl tichý sten. Zasípal a pak vychrlil krev. Klesl na kolena. Za ním stál Matt a vytahoval mu meč z hrudi. Nato se rozmáchl a setnul mu hlavu. Horká krev mu pokropila tvář. Zamračil se a hřbetem ruky si ji otřel. Pak si prohrábl vlasy.

"Díky, kámo," vydechl Rick a unaveně se opřel o strom.

Michael skoro tančil. Otáčel se v neskutečně hbitých obratech a jeho čepel se kolem něho míhala jako smrtící tanečnice. Ale Daniel byl dobrý. Příliš dobrý. Každou chvíli o sebe ostří zazvonila a Danielovy oči zářily fanatickým leskem. Michael bojoval soustředěně a přesně. Ani jednou nezakolísal, nezaváhal. Věděl přesně, co dělá. Vyhnul se protivníkově úderu hladce jako šelma a pak vyrazil vpřed prudce jako had. Daniel uskočil a vzápětí se rozmáchl v nečekaném oblouku mířeném přímo na Michaelovu hlavu. Ale Prvorozený zvedl meč a protivníkova čepel se zastavila o tu jeho. Chvíli se přetahovali. A pak Michael Daniela odstrčil a v té samé vteřině ho sekl do břicha.

Daniel se stáhl a užasle na své zranění pohlédl. Krev mu prosakovala košilí. A Michael hrdě pozvedl bradu. V očích, které mu zestříbrněly, měl další výzvu.

Mezitím Chris ve své vlčí podobě potrhal Nicholasovi paži. Byl sice menší, ale zato rychlejší a obratnější a také silnější. Nicholas bolestně zavyl a zuřivě Chrise udeřil, až mladík odlétl vzad. Ale hned byl zase na nohou. Nicholas se postavil na zadní a výhružně vycenil tesáky, černé oči bez bělma se mu zúžily.

A pak Daniel zvolal: "Jdeme!" Rozhlédl se po svých mrtvých a pak se otočil přímo na Nicholase. Ten se trochu zarazil a nechápavě zvedl slechy.

"Dnes to stačilo," řekl Daniel tiše a znovu pohlédl na Michaela. Zasunul meč. A Nicholas klesl na všechny čtyři. Naposled na Chrise vycenil zuby, zavrčel a pak se proměnil zpět do své lidské podoby.

"Tohle ještě dořešíme," zavrčel svým drsným hlasem a pak se s Danielem vypařili.

Na chvíli se rozhostilo ticho.

"Wow," ozval se Rick, zasunul pistoli za opasek a přetáhl přes ní mikinu.

"Tak už sis užil?" Poznamenal Matt a pak se unaveně ušklíbl. Rick se podrbal ve vlasech.

"Teď už jo."

Michael zasunul meč. Otočil se k nim čelem, mračil se. Přišel i Chris, stále ve vlčí podobě, velký a silný, s naběhnutými, narostlými svaly, černou kůží a chlupatými pažemi. Přes hruď se mu táhl dlouhý krvavý šrám. Jeho vlčí tvář byla vážná, nepřirozeně zelené oči zářily jako lampy. Pak se změnil zpátky a prokroutil si rameno, až mu v něm hlasitě zapraskalo.

"Byli silní," řekl pouze.

"Ano," souhlasil Michael a už se znovu tvářil nečitelně. "A byli spolu. Daniel, nejsilnější od Antonia, Nicholas, nejsilnější od Zploditele." Pohlédl na Ochránce tvrdým pohledem a Chris věděl, co se chystá říct: "Vlkodlaci a Žízniví se spojili."


ooOoo


Nemohla jsem usnout. Prostě to nešlo. Asi půl hodiny jsem se převalovala ze strany na stranu, flákla jsem sebou na břicho, pak na záda, ale pořád nic. Už jsem byla vážně naštvaná a nakonec jsem zůstala ochable ležet na levém boku a civěla jsem do tmy. Ještěže byla sobota a zítra se nemusí vstávat. Moc dobře jsem znala důvod své nespavosti. Pokaždý, když kluci vyráželi na ty svoje obchůzky, jsem prostě nemohla usnout, dokud jsem nevěděla, že jsou zase doma a celí.

A dneska jsem měla zvlášť divný pocit. Takový nepříjemný... A nemohla jsem se ho zbavit. A tak jsem prostě ležela, mračila se a čekala.

A pak jsem zaslechla tiché dupnutí. Honem jsem se otočila na druhý bok k oknu, které jsem schválně nechávala otevřené, a uviděla před ním stát vysoký černý stín.

"Chrisi?" Špitla jsem.

"Jsem to já," odpověděl a já honem odkopala peřinu, natáhla se po lampičce a vzápětí bliklo malé světlo. Chris si sednul na kraj mé postele a usmál se na mě. Vypadal ale podivně... ustaraně.

"Tak co? Všechno v pohodě?" Zeptala jsem se ho a klekla si vedle něho na postel.

"Ne tak úplně. Vyskytly se menší... potíže."

"Jaký?" Zatajila jsem dech.

"Objevili se vlkodlaci... ale i upíři."

Chvíli mi trvalo, než mi to docvaklo. "To jako... spolu?"

Chris přikývl a s povzdechem si prohrábl vlasy. "Michael si myslí, že spojili síly. Zploditel a Antonius. Aby nás snáz rozdrtili."

Nic jsem neříkala. Jen jsem se na něho vystrašeně dívala. Tohle nebylo dobrý. Ani trochu to nebylo dobrý. Zavání to totiž něčím velkým... skoro... no skoro bojem.

A to se mi nelíbí. Ani trochu.

"A jste všichni v pořádku?"

"Jo," mávl Chris rukou. "Tři z nich jsme oddělali, Daniel a Nicholas - ti nejsilnější - pláchli."

"A ty..." Ustaraně jsem si k němu připosedla blíž a pohladila ho po rameni. "...jsi v pohodě?"

Něžně se usmál a zastrčil mi pramen vlasů za ucho. "Jsem. Jenom... schytal jsem takový malý škrábnutí, ale to nic nebude."

Zamračila jsem se. "Škrábnutí? Ukaž!"

Protočil oči, ale pak si sundal bundu a nadzvedl si mikinu. Odhalil tak nejen své dokonale pevné a vypracované břicho a širokou hruď, ale i dlouhý, rudý šrám, který se mu táhl od ramene přes prsa až k boku. Zkousla jsem si ret, naskočila mi husina.

"Proč nejsi nezranitelný?" Zamumlala jsem skoro vyčítavě a lehce se zranění dotkla prsty. Pak jsem ho pohladila po prsou a on se znovu usmál. Vypadal unaveně.

"Proti ranám od vlkodlaků imunní nejsme. Jinak nás může zabít jenom stříbro, nic jinýho. Ale tohle se brzy zahojí."

"Mně se to nelíbí, Chrisi," zamračila jsem se a zakroutila hlavou. "Tohle všechno. Ty vaše pochůzky, ty střety s upíry a vlkodlaky a ... Prostě se mi to nelíbí. Vždyť se koukni, můžou tě zabít."

"Ale jdi," uculil se a přitáhl si mě těsně k sobě. Pořád jsem se mračila, ale když mě políbil na krk, přešlo mě to. "Tak na to prostě nemysli, jo?" Zašeptal a než jsem stačila něco namítnout, políbil mě na ústa. Samozřejmě jsem se nebránila ani trochu, nejdříve jsem ho dlaněmi hladila po krku a pak jsem mu prsty zajela do vlasů. Cítila jsem, jak se napjal - miloval, když jsem ho hladila ve vlasech nebo ho líbala na krku. Přimáčkl mě k sobě ještě těsněji a když mě rukama hladil podél boků, zajel jimi pod mé tílko a já pocítila příjemnou slast - jeho dlaně byly tak horké! Jeho ruka však doputovala až k mému ňadru a když ho jemně stiskl, zaplavilo mě náhlé vzrušení.

"Chrisi," zašeptala jsem skoro bez dechu a on se přesunul s polibky k mé šíji. Jeho rty byly stejně horké jako jeho dlaně a mně začínalo být až moc teplo. Pak mě povalil na záda, stále mi rukama hladil prsa a přitom mi líbal klíční kost. Tušila jsem, kam by to vedlo dál a věděla jsem, že ještě nejsem připravená.

"Počkej," zarazila jsem ho jemně a stáhla jeho ruce. "Ještě je brzy."

Zničeně zaúpěl. "Tohle mi nedělej."

Zachichotala jsem se. "Promiň," a natáhla jsem k němu ruku, abych ho pohladila po tváři. Vlasy mu padaly do obličeje... Ležel nade mnou zapřený o lokty a byl tak krásný...

"Nabídla bych ti, abys tu se mnou zůstal, ale to bys mi musel slíbit, že budeš hodný."

Povytáhl obočí. "To jako vážně?"

Pokrčila jsem rameny a usmála se. "Párkrát jsi u mě přeci přespával i tenkrát, když jsme spolu chodili poprvé."

"Jo, ale... připadá mi to tak dávno... Tolik věcí se od tý doby změnilo. My jsme se změnili..."

"To ano..." šeptla jsem sklesle a odvrátila tvář.

"Vážně chceš, abych tu zůstal?"

"Když budeš hodný." Zdůraznila jsem se šibalským úsměvem.

"To já jsem přeci vždycky." Zazubil se.

"Dobrý vtip."

"Tak jo, pokusím se ovládat. Hm?"

"Dobře," uculila jsem se a převalila ho na záda. Vyskočila jsem na nohy a došla ke křeslu pro druhý polštář. Chris si mezitím svlékl mikinu a odhodil ji na židli. Shodil i boty a potom i kalhoty, takže zůstal u mě v pokoji jen v trenkách.

Hodila jsem mu polštář vedle toho mého a zalezla jsem pod peřinu. "Jde se spát," nakázala jsem vesele a on si vlezl vedle mě. Přitiskl se ke mně a objal mě pažemi. Položila jsem si hlavu na jeho nahou hruď a během pár minut jsem konečně usnula.
 

22 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Zuzka Zuzka | Web | 30. dubna 2012 v 15:22 | Reagovat

A zase super! Míšo si nej!

2 Annie Annie | E-mail | Web | 30. dubna 2012 v 15:55 | Reagovat

Super :) úžasný, teším se moc na další :)) :D

3 jane jane | 30. dubna 2012 v 16:13 | Reagovat

ááááá bomba!! prostě úžasný! honem další :D

4 katushka katushka | 30. dubna 2012 v 16:14 | Reagovat

Krása, škoda, že to má jenom 2 části, ale co se dá dělat. :)

5 holianka/Eleon holianka/Eleon | Web | 30. dubna 2012 v 16:32 | Reagovat

ááááá! to je úžasný!!

6 Neilin Neilin | 30. dubna 2012 v 16:44 | Reagovat

suprový... ááááááááááá- aby toho nebylo málo
BOMBA!!!

7 Buryn Buryn | 30. dubna 2012 v 17:09 | Reagovat

Sakra!! :D Bože!! :D Jully je vůl!! :D No tak!!
Ale jinak: Boží!!! Povznesený!! Megahustý! !! Kouzelný!!!!! OOOOOOOOOOOOO nemám slov! :D Jenom bych ječela radostí! :D

8 Elnesta Elnesta | 30. dubna 2012 v 17:34 | Reagovat

řekněte mi až najdete něco lepšího něž tohle ale nemyslím že to zvládnete aspon dalších 893miliard- miliard letxD fakt užasný

9 Tončí Tončí | 30. dubna 2012 v 18:46 | Reagovat

Nejlepší si skvělá

10 TereezCa TereezCa | E-mail | 30. dubna 2012 v 20:26 | Reagovat

Ále noták! Jako boj suprovka, přímo jsem tajila dech a doufala, že se klukům nic nestane...
Ale proč se vždycky Jull tak rychle stáhne? Miluje ho, ne? Není připravená nikdy! Miluje ho, nemají mezi sebou už tajemství a jejich vztah je přímo pohádkovej...Tak proč? Pokud tohle není dostatek důvodů, tak už newim.. :(
Rychle pádim na dalšííí!!! :))**

11 AranisLea AranisLea | 1. května 2012 v 12:18 | Reagovat

Osobně si nemyslím, že je Jull vůl. Hele, ono se to rýmuje :D Ale zpátky k věci. Docela ji chápu. Až to pude, tak to pude. Je to přece pudová záležitost, ne? :D Jinak je to fajn :-)

12 AranisLea AranisLea | 1. května 2012 v 12:19 | Reagovat

[11]: Fajn příběh :D Takhle to bylo myšleno :D

13 Keny Keny | E-mail | Web | 1. května 2012 v 16:49 | Reagovat

Skvělí článek! :-)

14 Nefertiti Nefertiti | 2. května 2012 v 21:45 | Reagovat

Super! Jako vždy samozřejmě... Ale ten Chris je vážně nechutnej! xD

15 KAČíííK KAČíííK | 4. května 2012 v 15:37 | Reagovat

Bezva!!!! Škoda že Juli má až moc "rozumu" :DDD

16 KAČíííK KAČíííK | 4. května 2012 v 15:38 | Reagovat

[14]: Co?? :D Chris a nechutnej? :D Právě super.. :DD spíš Jully je někdy trošku blbá :DDD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama