^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

Listopad - měsíc bez kožešin!

12. listopadu 2010 v 23:19 | Nelien |  Pomozte zvířatům!
Po delší době vám přinášm pár nových informací ze světa ochrany zvířat! Doufám a věřím, že mnohým z vás přinesou pozitivní zprávy radost a hodně si z článku odnesete!

Mezi společnosti s certifikátem HCS, které netestují složky na zvířatech, přibyla nová - Melvita. Pozitivní vývoj byl také zaznamenán v oblasti soudního sporu ohledně zákazu obchodování s tuleními výrobky v EU. Další úspěch se odehrál v Kanadě - Veterinární univerzita v Ontariu se rozhodla přestat se zabíjením zdravých psů při výuce! Je otřesné, že se něco takového vůbec praktikovalo!! Článek si můžete přečíst ZDE.


V současné době probíhá Listopad - měsíc bez koţešin, který vyhlásila Svoboda zvířat. Smyslem
projektu je upozornit na fakt, ţe právě v listopadu na farmách umírá nejvíce tzv. koţešinových
zvířat. Právě v listopadu bývají totiţ zvířata zabíjena a koţkována. Způsoby zabíjení jsou velmi
brutální: například norci bývají udušeni ve výfukových plynech, lišky jsou pak zabíjeny
elektrickým proudem. To vše se děje většinou v listopadu. Listopad - měsíc bez koţešin byl
oficiálně zahájen 4. 11..

Ve třetím týdnu listopadového měsíce bude probíhat rozdávání letáků kampaně Proti srsti v městech ČR (pokud máte zájem se do akce zapojit, napište prosím na e-mail info@protisrsti.cz).

Celý projekt zakončíme v pátek 26. 11. na Světový den bez koţešin v Praze:

přijďte vyjádřit nesouhlas s krutou koţešinovou módou! Protestní průvod začne na náměstí Republiky v Praze v 15.30, vlastní transparenty vítány.

Nebude chybět ani hymna kampaně Proti srsti píseň "Hej dámo" Petra Mašína. Od 14.00 zde bude umístěn informační stánek Svobody zvířat. Po setmění proběhne veřejné promítání ve spolupráci s Otevři oči. Více informací najdete na


Pokud byste měli zájem o nové letáky, které vyjadřují nesouhlas s kožešinovými výrobky, podívejte se na SEM nebo napište na mail: info@protisrsti.cz

Internetový magazín o módě Salon se stal historicky prvním českým partnerem projektu Obchod bez koţešin. Více informací najdete na


Pokud se chcete dovědět více o ochraně zvířat, například o odložených kočičkách, nebo jak se zapojit do ochrany zvířat nebo jak pomoci, stačí se stát členem Svobody zvířat a domů vám bude pravidelně chodit newsletter, kde vás bude Svoboda zvířat o všem informovat. S členstvím se navíc pojí spoustu dalších výhod, tak neváhejte a zapojte se ZDE!!

Nezapomeňte se také podívat na nový blog Svobody zvířat: http://blog.svobodazvirat.cz


Vaše Neli
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Míša/Neli Míša/Neli | 12. listopadu 2010 v 23:29 | Reagovat

PROSÍM, ZAPOJTE SE TAKÉ DO ROZDÁVÁNÍ LETÁČKŮ VE SVÉM MĚSTĚ, PODPOŘÍTE TAK ZÁKAZ CHOVU KOŽEŠINOVÝCH ZVÍŘÁTEK!! NENÍ NIC SNAZŠÍHO, NEŽ SI O LETÁČKY NAPSAT NA UVEDENÝ MAIL :)

2 Niki Rosellin Niki Rosellin | Web | 12. listopadu 2010 v 23:31 | Reagovat

to je strašné jak mohl někdo zabít psa jen pro to aby se něco naučil? takoví lidi bych zavírala do vězení je to vražda jako každá jiná

3 Tammy Tammy | Web | 13. listopadu 2010 v 9:30 | Reagovat

[2]: To není jenom v Ontariu. Třeba tady na veterině v Kroměříži zabíjejí kvůli hodinám pitvy ještěrky, slepice a dokonce prasata. V ročníku jsou tři třídy, každý rok tedy zabijí tři prasata,... Hrůza. chtěla jsem pomáhat zvířatům, tak jsem tam šla studovat. Když jsem tohle zjistila, změnila jsem školu. Zabíjení zvířat podporovat ani provádět nebudu.

4 Míša/Neli Míša/Neli | 13. listopadu 2010 v 11:46 | Reagovat

Tammy, to snad nemůže být ani pravda? Proč se tohle děje a proč s tím nikdo nic nedělá?! Opravdu tě obdivuju a podporuju za rozhodnutí změnit školu, udělala bych to samý!! Je to fakt děs... veterinární školy a zabíjejí zvířata. Na tohle už ani nemám slov.

5 Selin Selin | 13. listopadu 2010 v 14:52 | Reagovat

Je to hnus....už dávno existují přece umělé kožešiny! Ty by měl každý nosit a né kožešinu zvířat! Aby brzy nezačala bejt v módě i lidská kůže!!!

6 Verča Verča | E-mail | 15. listopadu 2010 v 21:26 | Reagovat

Díky za tak přínosný článek. Jo, ty praktiky zabíjení jsou odporné! Je dobře, že o tom všichni jen nekecaj, jak je to hrozné a td a taky něco dělaj. Nedávno jsme byli se školou v jedné přírodovědné organizací. Poprvé jsem měla tu čest pohladit si hada (byl to fakt zvláštní pocit, jak se mi omotával kolem prstů:-)) a poprvé jsem se taky mohla pomazlit s činčilou. Má vskutku nádherně heboučký kožíšek. Zamilovala jsem si ho, ale na rozdíl od výrobců činčilových  kožichů nebo zakladatelů činčilích farem, mě se líbí jen na těchto úžasně temperamentních zvířátkách.:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama