^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

Avatar - nejočekávanější film všech dob

3. ledna 2010 v 18:42 | Nelien |  recenze
Říká se, že Avatar je nejlepší film všech dob. Nejlepší film, který byl kdy natočen. To jsou trochu silná slova, nemyslíte? Ale já vám něco povím - je to pravda.


Právě jsem se vrátila z kina a musela jsem se okamžitě vrhnout na recenzi. Než jsem na film jela, četla jsem hodně recenzí a hodně ohlasů, všechny byly vesměs pozitivní. Viděla jsem trailer snad 20x a nemohla jsem se dočkat... očekávala jsem hodně, čekala jsem bombu... ale tohle? To, co jsem dnes viděla, bylo víc než to. To, co jsem zažila v kině při sledování Avatara, jsem nezažila při sledování žádného jiného filmu. Jedním slovem: extáze.

Miluju fantasy filmy a fantasy knihy, svět fantazie je mým druhým domovem. Snad proto byl pro mě vždycky Pán prstenů nepřekonatelným zážitkem. Věřila jsem, že nic nemůže tento nádherný film převálcovat. Myslím, že pro hodně z vás je Pán prstenů tím samým, jako pro mě. Nebo je to možná Harry Potter, dobře. Ale dnes, po šesti sedmi letech od PP, konečeně přišel film, kterému se nemůže rovnat ani P. Jackson se svou filmovou Tolkienovskou trilogií. Ano, vážení, Avatar se pro mě stal tím nejlepším, co jsem kdy viděla, a myslím, že to tak zůstane další dlouhá léta.

Nejlepší na celém filmu je asi to, že se vlastně nedíváte na film. Od chvíle, kdy Avatar začne, se přenesete na Pandoru. Prožíváte příběh společně s hrdiny, jste v jejich světě... a nechcete odejít. A to pozor: nebyla jsem na 3D. Ale chystám se na něj. Trochu se dokonce bojím... říkám si: jaký to asi bude zážitek, když film bez 3D byl naprosto revoluční?Když si uvědomíte, že všechna ta přenádherná příroda, která na Pandoře existuje, je vytvořená počítačem... nechápete to. Já to aspoň nechápu. Něco takového se opravdu jen tak nevidí. James Cameron na Avatara použil úplně novou technologii, která předší vše, co jste dosud viděli. Všechno vypadá a působí opravdově, neskutečně skutečně.

Navíc musím říct, že mě chytil za srdce neuvěřitelně silný příběh. Všechny pocity hlavních hrdinů jsem prožívala s nimi. Stejně jako Jake jsem s úžasem sledovala nádheru místní přírody a zvířat, s Neytiri jsem pobíhala po gigantických stromech a cítila souznění se zvířaty. A finální bitva... neuvěřitelné. Celou dobu jsem se modlila a bála, celou dobu jsem seděla s ústy dokořán a se slzami v očích. Tolik mě příběh dojal a fascinoval. Vtáhl mě do sebe, pohltil mě a já si přála, aby nikdy neskončil.

Luky a šípy, živá zvířata proti robotům a dělům. Vypadá to na nerovný souboj. Ale tají se vám dech, když vidíte, že to není pravda a dochází vám, že nic není nemožné. Ve filmu vše vypadá tak kouzelně a fantasticky, tak neskutečně a přitom víte, věříte, že to skutečné je.

Když jsem odcházela z kina, měla jsem rozporuplné pocity. Cítila jsem úžas, nevíru, nadšení, ale i zklamání a smutek. A to proto, že musím odejít, že musím zpátky do tohoto všedního světa. Chtěla jsem se tam vrátit. V očích jsem dokonce cítila slzy a to se mi u žádného jiného filmu nestalo. Chtělo se mi brečet jen proto, že je konec a také proto, že mě příběh dojal. Vše mě dojímalo. Při poslední bitvě mě po celou dobu - takže snad půl hodiny nebo i víc - pořád jen mrazilo. Neuvěřitelné, opravdu. Ten film musíte vidět!

Jen to má jednu vadu. Trvá dlouho, než se vzpamatujete a vrátíte do reality. Další problém je, že od této doby nebudete spokojeni s ničím, co se Avataru nevyrovná. Jenže vyrovnat se Avatarovi... nevím, nevím. Myslím, že to je asi na hodně dlouhou dobu nemožné.

No, uvidíme, s čím přijde Jackson a jeho Hobit. Zdalipak to bude ještě velkolepější než Pán prstenů? Zdalipak se příběh, efekty a bitva s drakem vyrovná Avatarovi?

Nevím. Ale jedno vím jistě. Až si budu chtít oddechnout od našeho světa, zažít pravé dobrodružství a lásku, proběhnout se po nepřekonatelné přírodě... tak vyrazím na Pandoru. A nemusím k tomu sehnat ani kosmickou loď a dokonce nemusím ani překonat několik miliónů světelných mil.

Stačí, když si pustím Avatar.Recenze říkají:

"Pokud Cameronovi vše vyjde, bude se zřejmě jednat o zlomový film jak v žánru sci-fi - podobně jako jím kdysi byly Hvězdné války a potom Matrix - tak revoluční film z hlediska celých dějin kinematografie - protože právě Avatar má přinést novou éru 3D filmů a zachránit zisky studií."

"Po dvanácti letech, které uplynuly od Titanicu, James Cameron dokázal, co tehdy říkal: že je král světa. Avatar je zázrak, z něhož padá čelist." - Kirk Honeycutt

"Jde asi o nejočekávanější film všech dob. Výroba, jež trvala mnoho let, stála asi 240 milionů, a na reklamu šlo milionů stopadesát. Stopáž činí 163 minut. Když megafilm, tak opravdu mega."

"Jsou filmy, na něž se jenom díváte - sjíždíte je očima. Jsou také filmy, které se jakoby dívají na vás, hypnotizují vás a uvádějí do zvláštních stavů. V obou případech však nejste uvnitř světa, který se prezentuje na plátně či jakékoli jiné projekční ploše, a cítíte vůči němu vzdálenost a cizost. Existuje ale ještě jeden zvláštní druh filmů - takový, uvnitř něhož pobýváte, u jehož světa věříte, že je obyvatelný, i když víte, že není skutečný.
Ne náhodou teď po dvojím zhlédnutí 3D fantaskního snímku Avatar okolo sebe slýchám "chtěl bych se tam vrátit zpátky", "chtěla bych být znovu tam a zůstat tam ještě dlouho". Všimněte si - ne, "chci to vidět znovu", ale "být tam"! Právě tohle je na Avatarovi nejpříznačnější a tím je zcela výjimečný." - Kamil Fila
Moje hodnocení: 10/10
---------------------------
 

16 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Rizell Rizell | 3. ledna 2010 v 19:25 | Reagovat

úplně si mě nadchla.... teďka tady sedím a nadávám si, že ten lístek, který byl můj a říkal- jdeme na Avatara, jsem odřekla a nikam nešla...... grrr

2 Arwen Arwen | 3. ledna 2010 v 19:36 | Reagovat

Jojo, film je to za všechny prachy :D Taky jsem byla jen na 2D, protože to bylo v angličtině s titulkama. A rozhodně na to půjdu ještě jednou, protože mě to absolutně vzalo. Předtim než jsme na to šli, jsme chtěli jít na 3D jenže to dávaj jen v češtině :( a potom jsem si říkala, že by fakt stálo za to vidět 3D, jenže pak jsem se podívala na trailer v češtině a málem jsem blila, ale jako fakt!! Ten dabing je absolutně na.... nechci být sprostá :) Rozhodně potom co jsem viděla anglickou verzi bych českou asi nerozdejchala, ale pořád se rozhoduju jestli do to ho nemám jít, protože 3D musí být ještě bombastičtější než 2D, ale nevim nevim aby mě nezklamala ta čeština :( Jinak ten kdo ten film ještě neviděl, tak neváhejte a rozhodně si na to udělejte čas a jděte do toho :D a jestli vám nevadí českej dabing, tak děte na 3D!

3 nelien nelien | Web | 3. ledna 2010 v 19:48 | Reagovat

Arwen, neboj, ten dabing není taková hrůza. Ono si po pár minutách prostě zvykneš. Když jsem viděla častý trailer, taky jsem nebyla nadšená, ale snažila jsem se to malé zklamání potlačit, dabing mi přeci nezkazí film. Nakonec mi to vůbec nepřišlo, já na tom totiž s dabingem byla. Ten film je prostě nejlepší at anglicky nebo česky :)

Rizell... tys odmítla lístky na ten nejúžasnější film všech dob? :D No tak si koupíš nový, to přeci neva... fakt stojí zato to vidět ;)

4 Clarett Clarett | Web | 3. ledna 2010 v 20:20 | Reagovat

Na Avatara se chystám. Možná do kina, ale máme to na DVD, takže asi začnu s tím. Popravdě se toho trochu děsím...dneska jsem si přečetla obsáhlou recenzi v Lidových novinách a vzhledem k tomu, že je to nejnákladnější film v historii, úplně mě to nenadchlo. Ale nemůžu nic říkat, opravdu jsem to ještě neviděla :)
Teď k Pánu prstenů. Pán prstenů pro mě nejsou digitální triky, na kterých mi moc nezáleží a popravdě mě ani moc neuchvacují :) Viděla jsem ho po dlouhé době včera. Společenstvo. Zase jsem málem brečela a celý dnešní den mám takový zvláštní radostný pocit, který ve mě tenhle film nebo cokoli jiného od Tolkiena vyvolává. Pán prstenů je pro mě hlubokým dílem, na které nedám dopustit. Vždycky v něm najdu něco nového. Novou myšlenku, něco nádherného, co někdo řekl. Včera při scéně, kdy umírá Boromir a Aragorn s ním rozmlouvá...témeř jsem se rozbrečela. Tolkien je pro mě obrovským vzorem, neuvěřitelně laskavým člověkem a...prostě to se nedá popsat. To jsou jenom pocity. Jsem schopná cítit stesk právě po tomto člověku, přestože jsem ho nikdy neviděla, nikdy jsem s ním nemluvila. Asi jsem hloupá, ale...nemůžu si pomoct :o) Pro mě nikdy nic Pána prstenů nepřekoná a obávám se, že ani Avatar ne :) Přesto se na něj poměrně těším a určitě se podívám :) Děkuju za recenzi ;)

5 hanichka hanichka | Web | 3. ledna 2010 v 20:23 | Reagovat

Věřila by jsi tomu, že jsem na tenhle film mohla jít s kámošem, kdybych včera nespala do tří a nezameškala tak jeho smsku? Jsem na sebe neuvěřitelně naštvaná.

6 Sai Sai | Web | 3. ledna 2010 v 20:43 | Reagovat

Jejda, Neli! Ty to píšeš jako na zavolanou. :D Zrovna včera jsme na tom s Delthrien byli v Brně. :)
A musím říct, že ač se skepsí a strachem o to, že dvě a půl hodiny nevydržím sedět v kině a neusnu (navíc jsem byl včera docela unavený, takže obavy byly dvojnásobné)... jsem do toho nakonec šel a rozhodně nelituju. :)

Byli jsme sice na 3D - a varuju tě, Neli, že jestli už v klasických rozměrech považuješ Avatar za nejlepší film svého života, pak pro tebe nejspíš bude 3D jako pobyt v ráji, možná i ještě něco víc, i když to už asi nejde :)) -, ale ani v jednom momentu mě Avatar nedokázal nudit. Prostě to nešlo, fakt nekecám. :) Kdybych měl najít nějakou výraznou slabou chvíli filmu, fakt bych ji nenašel.

(V tomhle odstavci budou spoilery!) Musím ale přiznat, že celou dobu jsem se sice kochal celou Pandorou, nicméně kdykoli se na plátně objevila Sigourney Weaver, měl jsem oči jenom pro ni :)) V tu chvíli pro mě byl každej Na'vi (dokonce i Neytiri, a to je co říct!) krásnej zhruba jako já. :D Není divu, že mě nehorázně zasáhla její smrt... A ten obřad, kdy se ji pokusili vzkřísit! Bože, jak to bylo nádherný! :)))

No... zkrátka plně chápu Tvoje pocity, protože ještě teď si na to živě a s radostí pamatuji :) Nejlepší film mého života to sice není, ale co se týče žánru sci-fi, tak to bezesporu určitě. :-)

P.S. Co se týče té FF na Avatar, to by šlo :)) Díky za návrh, popřemýšlím o tom :)

7 Neliss Neliss | E-mail | Web | 3. ledna 2010 v 21:14 | Reagovat

Na Avatare som bola včera - bolo to 3D a boli to tri úžasné hodiny strávené maximálne úžasne. :)
Článok si prečítam potom - teraz pozerám.
V každom prípade Avatar je dokonalý film. :)!

8 Loivissa Loivissa | 3. ledna 2010 v 21:18 | Reagovat

musím ísť do kina... :-D všetky tie vaše komentáre a tento článok hovoria niečo úžasné... Dúfam, že sa tam dostanem :-D Vlastne pevne verím :-D Už teraz som hrdá na tvorcov :-D Všetci o tom rozprávate ako... skutočne ako si napísala: ako o extáze. Ešte som nikdy nevidela podobné ohlasy k filmu (ani k ničomu inému). Prajem si, aby som ten pocit ktorý opisujete zažila tiež :-) A ešte mnoho daľších, lebo podľa všetkého niečo také nezažije človek každý deň :-) Ach... :-D

9 Peťka Peťka | 3. ledna 2010 v 22:27 | Reagovat

:D:D:D tybláho, my na tom s kámoškou byli zrovna včera. a na 3D :)
sem jí navrhla, že pujdem na Avatar a ona prej, jestli to nebude blbost. tenhle názor sem jí začala okamžitě vyvracet a po skončení filmu to tvrzení odvolala i ona sama. :-)
film byl dobrej. jo, dobrej. pro někoho, to byl nejbombovější film, jakej kdy viděl(žejo Neli? :D :-))
ale pro mě byl...byl fakt velkolepej, to se musí nechat, efekty byli nepřekonatelný, to se taky musí nechat. jo, líbil se mi, tendle film má něco do sebe, ale přesto to nebyl nejlepší film, jakej se  kdy viděla. ale na ty přednější příčky určitě patří:)

10 Selin Selin | 4. ledna 2010 v 9:21 | Reagovat

Ty jo jako 163 milionů? Nedivím se, že stál tolik peněz, ale opravdu se vyplatilo. Dát do filmu málo peněz je to někdy hrůza.
Ty jo, už abych to viděla v tom 3D, už se naprosto těším:)))) Ta recenze od tečbe je děsně upoutavá a zejména když čtu i ty jiné recenze, jak chválí ten film. Po přečtení tedy nezbývá člověku nic jiného, než jít na to do kina:)))))
P.S. Na Hobita od Petera Jacksona jsem taky mco zvědavá:)))

11 Delthrien Delthrien | Web | 4. ledna 2010 v 11:07 | Reagovat

Nelinko, sdílím tvoje pocity!
Tohle vážně smetlo všechny moje představy o PP a HP nebo Pirátech z karibiku (o Twl radši ani nemluvím xD) prostě jedním slovem: WOW!!!
No teda ale musím říct, nej. film na světě (mohla bych Avatara chválit fakt do aleluja!) Už poprvé, když jsem viděla jenom jeden obrázek (a ani na trailer sem neměla čas se podívat!) jsem prostě věděla: TOHLE MUSÍM VIDĚT!!! No nic nebudu to okecávat, jak už sem řekla, prostě WOW!!! :-)

12 DoMiNiShKa DoMiNiShKa | E-mail | Web | 4. ledna 2010 v 14:55 | Reagovat

Ahojky, pěkný blog :-).. pls přihlašte se do soutěže SONdesign na mým blogu :-), díky mooc..
http://dominishky-stranky.blog.cz/1001/sondesign

13 Tomisus Tomisus | Web | 4. ledna 2010 v 15:37 | Reagovat

Souhlasím se Saiem že píšeš jako na zavolanou. Zrovna v ten den co jsi ty odcházela z kina jsem já seděl v plzni ve 3D sále a koukal se na tento krásný film. Ve všem máš pravdu. Avatar je dopravdy velice dobrý film a myslím že si ho zařadím mezi TOP 3 filmy které jsme viděl hned na první místo.

Jinak i taťkovi se to líbilo a to je co říct :D

14 Bára Bára | Web | 4. ledna 2010 v 16:52 | Reagovat

Už se toho filmu nemůžu dočkat! Jdu na něj zítra a taky na 2D. Když jsem ty lístky objednala, tak jsem si říkala jestli jsem raději neměla jít na 3D když to má být v 3D takovej přelom, ale když jsem si přečetla tento článek tak už mě to tolik netrápí:-).

15 Clarett Clarett | Web | 5. ledna 2010 v 20:01 | Reagovat

Jů, co to vidím? Tady někdo překopává design :D Záhlaví zatím parádní ;)

16 Selin Selin | 5. ledna 2010 v 20:13 | Reagovat

Tak už vidím ten nový design:))) Moc se ti povedl, ty jo je to fakt moc pěkný:)))) A vidíš, jak už to dokážeš anglicky napsat:))))

17 misha misha | 5. ledna 2010 v 21:07 | Reagovat

Ahoj Miší, četla jsem tu tvojí recenzi a musela do teda bejt fakt pecka, co? a to je to i lepší než Pán prstenů nebo Harry? nevěřim:-))) a i design jsi tomu přizpůsobila..no téééda:-) ale ten se Ti jako docela i povedl:-)

18 Delthrien Delthrien | Web | 5. ledna 2010 v 22:16 | Reagovat

Krásný design.
Jo a mimochodem, konečně jsem ten článek dočetla do konce. Víš jak se pozná skvělý film? Nikdy nechceš aby skončil. A věř mi, já to taky nechtěla... Když jsem uviděla závěrečný nápis AVATAR taky sem posmutněka a najednou se mé pocity smísily se zklamáním z konce... A taky se už na ostatní filmy dívám jinak. Pandora je prostě Pandora a ten svět je tak krásně neuvěřitelný, že všecjny mé představy o fantasy zvířatech a rostlinstvu se zcela rozplinuly na Pandoře... :-)

19 Peace Peace | Web | 6. ledna 2010 v 23:14 | Reagovat

Chtěla bych ti moc poděkovat za tvou recenzi Tedy respektive má kámoška. Už nějakou dobu mě totiž přemlouvá, že na to musíme jít a že to bude skvělé a tak podobně...Jenže já jako správný paličák zdatně odolávám. Jenže ty si mojí paličatost zdatně podkopala. Moje rezolutní ne, už se rezolutnímu vůbec nepodobá a spíš se přikláním k tomu, že nakonec půjdu. Pokud to pro mě bude alespoň z poloviny takové, jako pro tebe, určitě to stojí za to. Tak ještě jednou děkuju:D

20 Hanďa Hanďa | 7. ledna 2010 v 0:40 | Reagovat

Mluvíš mi z duše...Avatar je úžasný...Měla jsem z toho stejné pocity, cítila to samé...byla jsem na 3D a byl to opravdový zážitek, uvažuju, že půjdu ještě jednou :)ta příroda a prostě všechno, dokonalý...je to nejlepší film,co jsem kdy viděla a bude těžký nesrovnávat s tim všechny další filmy, ale to se nedá srovnávat. Takže kdo na tom ještě nebyl, doporučuju, tohle se opravdu vyplatí vidět...

21 Neli Neli | 7. ledna 2010 v 19:38 | Reagovat

Hanďo, já se právě ted vrátila z 3D a jsem ještě víc unešená než poprvé :) Nemůžu se toho nabažit, je to taková nádhera! Taky bych šla znova, už po 3 :D A plně mi mluvíš z duše - já už s ním bohužel srovnávám filmy ted. To prostě nejde... na něco se dívám a nebaví mě to. Avatar nás prostě rozmazlil :D Ted budeme chtít je stejně nebo aspon podobně dobrý filmy.

Peace, rozhodě se nech kamarádkou přemluvit, je to fakt nádhera. Jestli máš ráda scifi/fantasy, velkolepý boje, krásný příběh a přírodu... tak jdi :)

Delthrien, přesně tak. Dnes jsem na tom byla zase a opět jsem si přála, aby nebyl konec. Taky mě chytil takovej podivnej smutek, když se objevil ten krásnej nápis AVATAR. CHci jít znova :D

Miší, díky ;) A je to 100% lepší, to mi věř! Musíš na to se mnou vyrazit!

Tomisus, a může se zeptat, jaký filmy jsou na 2. a 3. místě? :D

Báro, tak co, líbilo? :)
Selinko, tak myslím, že jsi spokojená :)
Peťko a jaký je pro tebe nejlepší film? :) Já jsem z Avatara fakt unešená, asi o tom vypovídá i ten design, mno :D Nemůžu si pomoct :D

Loivisso, to fatk jen tak nezažiješ :D Už jsi na tom byla? Myslím, že budeš nadšená ;)

Sai, tak jsem dneska přišla ze 3D a máš právdu - ráááj :DD A Sigorney Weaver jo? :D Mě jí bylo strašně líto, když umřela... byla fakt úžasná!

Clarett, jakto, že to máš  na DVD?? Tak brzy? To máš anglicky? No, jestli jsi to do ted neviděla určitě by sis to měla pustit. Potom mi pověz... :) Pro mě pán prstenů znamenal (a pořád znamená) to samý, co pro tebe. Stejný pocity... prostě srdcovej film. Víš, ale Avatar... není to jen o efektech, ale o tý kráse... ta příroda a Na´vi, jak ji milují, jak jsou s ní spjatí... je to krása. A závěrečný boj je vážně velkolepý. Opravdu jsem nic lepšího neviděla, nemůžu si pomoct :)

22 Selin Selin | 7. ledna 2010 v 19:43 | Reagovat

To s Neli musím souhlasit. Byla to krása, ten děj je děsně originální a Avataři jsou šíleně kouzelní tvorové. A vidět to v 3D, tak to s nima snad člověk prožívá ještě víc. Nádherná krajina, tomu všemu sotva člověk věří, že je to vytvořeno přes počítač. Vypadá to tak reálně:)))) A ta láska je nádherná a stejně tak i hudba. Kdo to viděl, ať jde okamžitě na to:)))

23 Tsuki Neko Tsuki Neko | E-mail | Web | 7. ledna 2010 v 21:35 | Reagovat

umíš úžasně psát :)) ...... původně jsem na to nechtěla jít a po tom jsem si přečetla tvoji recenzi která mě slohově zaujala tak ted uz na to chci jít opravdu xD

24 Myzaree Myzaree | Web | 8. ledna 2010 v 22:28 | Reagovat

fíha! O tomto filme som si zatiaľ nemyslela absolútne nič. Netrápil ma.. veď ja mám Bellatrix a Vodlemorta:D
ale po prečítaní tvojho článku som sa dokopala k myšlienke že by som na ten film šla. Milujem fantáziu ♥ a raz by som sa tam naozaj chcela ocitnúť a tento film vyzerá byť naozaj ako stvorený na to aby som sa tam konečne pobrala...

25 Alice Cullen-Hale Alice Cullen-Hale | Web | 9. ledna 2010 v 15:01 | Reagovat

Já jsme ten film viděla a je skvělý, moc se mi líbil. Žánr scifi moc nemusím,ale tohle bylo skvělé, opravdu moc:-) Krásný dess, mimochodem

26 Tomisus Tomisus | Web | 13. ledna 2010 v 13:19 | Reagovat

[21]: Hmm... O tom jsem moc neřemýlel :D Na 2. místě asi tak HP a PP, a na třetím komedie... Mám asi dvacet komedií, které jsou podle mně na stejné úrovni..

27 Elis Elis | 19. ledna 2010 v 18:38 | Reagovat

Byla jsem na Avatárovi v kině někdy v prosinci a to na 3D, prvních pár minut mě to nebyvilo, ale pak, bože nikdy, ale nikdy jsem nebyla tak zasněná jako když jsem uviděla Pandoru. Miluju přírodu a snažím se jí chránit, věřím že všechno kolem nás má duši a ten film naplnil víc než jsem očekávala ohledně souznění s přírodou a postavami. Bylo to nádherné, chtěla bych tam žít, žít jako lovec to byl vždycky můj sen a Avatár mi to dokáže zčásti naplnit. Jen se mi občas nelíbila ta hudba, ale ušloto.

28 Dyny Dyny | 20. ledna 2010 v 19:42 | Reagovat

Avatara jsem viděla nedávno a muím říct,že jsem na něj celou dobu hleděla s otevřenou pusou.Ze záčátku jsem byla sice trošku zmatená,ale potom jsem se zorientovala a nestačila se divit! Pandora je úžasná, stejně jako celý film.Avatar je prostě film století!

29 Evelin Evelin | Web | 21. ledna 2010 v 21:13 | Reagovat

na tomhle filmu jsem nebyla, ale ty jsi mě úplně nadchla! :D přemýšlím, že bych na to vážně šla, jen jestli to ještě běží v kinech...ale to snad jo - teď to fakt chci vidět, třeba už jen proto, abych měla tu zkušenost, že jsem byla na nejlepším filmu všech dob :D

30 Eilar Eilar | 27. ledna 2010 v 22:31 | Reagovat

souhlasím s tebou, že Avatar je skutečně úžasný film a že nadchne, ale nejsem si jistá, jestli bych to, co jsi tu napsala, označila jako recenzi - v podstatě to jsou spíše tvé dojmy z filmu, u recenze bych opravdu čekala trochu objektivnější pohled na věc... pokud se příště zaměříš raději na herecké výkony, výtvarnou stránku (kulisy, kostýmy...), hudbu, profesionalitu zpracování (režisérské nápady atp.) a až na konci dojdeš k výslednému dojmu (který skutečně nemusí být na celých sedm odstavců), budeš to moci nazvat téměř plnohodnotnou recenzí a ostatním, kteří si to přečtou, to přinese alespoň nějaký užitek =)

31 ascaria ascaria | Web | 28. ledna 2010 v 14:37 | Reagovat

Ty voe... šak já sa těším až na to půjdu. Víš jedna moje kamarádka moc nemusí fantazy ani scifi. ale ona teďkom včera jela do zlína do 3D kina a naprosto jí to uchvátilo. Že prej jí bylo strašně moc líto jak tam začaly devastovat tu zemi Pandoru. A že se jí vháněly slzy do očí. Naprosto mě to překvapilo protože ona jak už jsem psala moc takové filmy nemusí, ale tento jí uchvátil . Kecala o tom celou dobu, že ať na ten film du atd. Prostě se jí strašně moc líbil a říkala že by na něj šla klidně ještě jednou. Ty vole fakticky se těším až na něj půjdu přehrávám si ukázky z filmu a nemůžu se dočkat. Půjdu na to se svýma kámoškama. Neskutečně se těšíme. Jo a moje mamka říkala že prej to lidi přirovnávají že se ti lidi k těm obyvatelům pandory chovají jak běloši k indiánům. no každopádně samá pochvala.... se těším až ho uvidím

P.S. ne promiň nejsi žádnej vůl xD

32 Mentholina Mentholina | 29. ledna 2010 v 11:01 | Reagovat

Ahoj Neli, byla jsem v kině na filmu Avatar a docela s tebou souhlasím! Fakt bomba! A myslím že jsi o filmu napsala dokonalou recenzi. :-D

33 pandoraword pandoraword | Web | 31. ledna 2010 v 21:12 | Reagovat

Máš rád hry?
Nemáš moc času je hrát?
Tak navštiv pandoraword.blog.cz

A vychutnej si svět plný oběvů
Avatar tě vítá.Vytvoř si svoji cestu.

34 JB JB | 5. března 2010 v 1:32 | Reagovat

Hm, na filmu jsem byla v kině a nic moc. Musím říct že už sem viděla hodně lepších filmů než je avatar.

35 buline buline | E-mail | Web | 17. března 2010 v 15:13 | Reagovat

boze!!! koukala bych na to od rana do vecera !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama