^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

Gothic styl

10. června 2009 v 13:43 | Nelien |  Gothic

Asi jste si všimli nové rubriky s názvem Gothic :) Ano, v této rubrice bude přibývat vše, co se gothic týče a co nějak souvisí se mnou. Jelikož gothic styl miluju, je mým životním stylem a díky němu jsem taky konečně našla sama sebe. Jsem goth nebo chcete-li gotička a první článek je o tom, co že to gothic vůbec a o čem je.


Spousta lidí dneska ani netuší, co to gothic vlastně je. Poznala jsem to na vlastní kůži. Už se mi stalo nesčetněkrát, že o mně lidi řekli, že jsem satanistka. Přitom gothic se satanismem nijak nesouvisí! Samozřejmě můžou existovat goth lidi, kteří v satanismus věří, ale to už je jejich věc, samotný gothic styl nemá se Satanem nic společného.

V tomto článku budu psát pouze svůj názor, může se lišit s názorem ostatních gothiků, ale o tom to přeci je, ne? Nikdo z nás není stejný, ani lidé, kteří mají stejný styl. Každý svůj styl vnímá a bere jinak, pro někoho je základ v hudbě, pro někoho v oblékání, pro jiné ve způsobu myšlení a řekla bych fylozofii.
U mě je to všechno dohromady :)

V dnešní době už se gothic hodně rozrůstá a na ulici můžete potkávat stále více lidí právě tohoto typu, většinou jsou to dívky. Já bohužel žiju na malém městě, kde jsem asi jediná gotička, takže se na mě lidi dívají trochu divně :D Zato se nám tu pěkně rozrůstá emo, ale to bych odbočila.

Pro mě je to velká radost, když vidím, jak začíná být gothic styl stále víc oblíbený a taky známější. Na internetu můžete najít minimálně tři gothshopy, z nichž můj nejoblíbenější je Nosferatu, kam i ráda chodím nakupovat osobně. Zrovna ve čtvrtek jsem si tam koupila nový boty :D

Pro mě je gothic především o způsobu myšlení a o pohledu na svět. Když je někdo gothic, neznamená to, že neustále trpí depresemi a je pořád smutný, to jsou jenom žvásty. Ani neplatí to, že vzíváme Satana či Ďábla a jiné pekelné síly.
Goth lidé ale vidí krásu tam, kde ji ostatní lidi nevidí. Krásu v temnotě, jakýmsi zvláštním způsobem nás přitahuje všechno tragické a smutné, ačkoli sami trpět netoužíme, milujeme vše morbidní a temné. Častá je i záliba v posmrtném životě - mě posmrtný život přímo fascinuje! A všechno, co souvisí se smrtí.

Někdy může gothic i tak trochu souviset s čarodějnictvím a magií. Já věřím v magické síly, v nadpřirozeno a všechno mystické. Přitahuje mě černá magie, ačkoli vím, že je špatná. Velmi známá je také záliba gothiků chodit večer na hřbitovy. Musím se přidat, jelikož jsem to už párkrát zkusila a je to něco úžasného :D To napětí, strach, pocit nadpřirozena všude kolem vás...

Typické pro gothic je také způsob oblékání, líčení a nošení výrazných šperků. Nic z toho ale není zásadou, člověk může vypadat úplně nenápadně a i přesto může být goth, pokud se tak cítí a tak i uvažuje.

Gothic lidé také můžou mít i spoustu dalších úplně obyčejných zájmů. To, že máme svůj styl a věříme v určité věci ještě neznamená, že jsem fanatici a nic jiného nás nezajímá. Já mám spoustu dalších končíků, které s gothic nijak nesouvisí.

Co se týče oblékání, nosí se převážně černé barvy, ale také rudé nebo fialové. Nejčastější jsou sukně, různé topy nebo korzety, návleky na ruce, vysoké a mohutné boty.
Líčení je také v tmavých barvách, důležité je zvýraznění očí - silné černé linky, tmavé stíny, řasenka... Večer můžete nosit i černou nebo fialovou rtěnku, všechno závisí jen na vás. Typické je i bledá až bílá pleť, ale není to zásadou. Já mám pleť snědou od přírody a tak se mi to líbí.
Barva vlasů: opět je nejčastější černá. Může být ale i temně rudá a hodně dobře vypadají i dlouhé blond vlasy, třeba černě podbarvené. Vlasy mají být rovné, ale zase to není pravidlem, nosí se i vlnité.

O všech těchto věcech související s módou se ještě detailněji rozepíšu v dalších článcích ;-)

Důležitá je také hudba. Často se poslouchá tvrdá hudba jako je metal nebo gothic rock, známé kapely jsou například Evanescence, Nightwish, Slipknot...

Takže to by byl tak zhruba základ o gothic, převážně tedy můj názor - tedy to, jak gothic vnímám já.

Budu ráda za komentáře a zatím se loučím.


 

21 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Dendy-Vendy Dendy-Vendy | Web | 10. června 2009 v 15:01 | Reagovat

Magie,tajemno,atd. .. mě zajímají,možná až moc..;-)

2 Amálka Amálka | E-mail | Web | 10. června 2009 v 15:48 | Reagovat

Hmmm...zajímavé:). Rozhodně nepatřím k lidem, které přitahují hřbitovy, fascinuje smrt, nosí mohutné boty...no a tak všechno rozhodně není můj styl. Každopádně miluju, když někdo dokáže ukázat svůj postoj atd. módou atd. Když můžu tak pozoruju lidi-módu, vzhled, názory, vlastnosti...no prostě všechno-takže nejradši chodím po velkých městech, kde způsob myšlení není až tak vesnický, lidé jsou odvážnější a tolerantnější. Obdivuju tě a na dálku podporuju-je úžasné, že jsi našla něco, co tě vyjadřuje a nebojíš se to dát najevo. Je to krásné a zajímavé-jen tak dál:). Doufám, že bude víc lidí jako ty, protože já vážně nemám ráda lidi, které když vidím tak vím, že se snažím co nejví zapadnout do davu-žádná nápaditost, nic.:).

3 Selin Selin | 10. června 2009 v 16:49 | Reagovat

Nejsem sice gothička, což víš:D

4 Selin Selin | 10. června 2009 v 16:52 | Reagovat

Bože, ani jsem to nedopsala:D Zkrátka jsem chtěla říct, že sice nejsem gothička, ale přijde mi velmi zajímavý tento styl. I ty lidi. Zrovna jedna je má milovaná kamarádka, že:D a říkám vám, hledejte kdekoliv, ale zlatí je opravdu gothička se vším všudy. Jak v myšlení, tak v oblíkání:)))) A i když nejsem tento styl, myslím si, že i přesto je to styl velmi lákavý:)))))) Zejména v názorech:))))))))) A zejména jsem hrozně ráda, že jsi našla samu sebe:-*

5 nerrti nerrti | Web | 10. června 2009 v 18:11 | Reagovat

Já se taky často vyžívám v temnotě. Kdysi... asi před rokem a půl jsem napsal hrozně moc depresivních básniček. Teď už to nedělám, ale mám povídky, které jsou hodně temné... a nemám povídku, ve které by alespoň jedna postava neskončila tragicky. Miluju ten pocit... miluju, když můžu obdivovat někoho, kdo dal všechno pro to, v co věří. Nejsem gothik a... hm... řekl bych že nejsem vyloženě jenom temnota. Na druhé straně totiž mám rád i ty světlé chvíle za které svět stoprocentně stojí.
Nejsem typ člověka, který bezdůvodně zírá do prázdna. Když chci být veselý, jsem veselý. když chci být smutný, jsem smutný. A mám rád temnotu stejně jako světlo. Miluju když můžu psát o štěstí a zároveň mám rád, když je to...
Prostě je to realita. Žádný člověk nežije bez chvil šťastných a neš´tastných, více či méně. Prostě je to tak... Gothik nejsem, ale styl (korzety, sukně, boty) se mi poměrně líbí. Nenosím to, ale mohl bych.

6 nerrti nerrti | Web | 10. června 2009 v 18:16 | Reagovat

Btw Nightwish miluju.

7 Estel Erunámë Estel Erunámë | Web | 10. června 2009 v 19:54 | Reagovat

Taky se považuju za goths, ale bohužel nemám tolik financí k dobru, abych si mohla koupit takovéhle šatičky a nemusela přitom škemrat u rodičů, kteří by mi něco takového nikdy nedovolili. :) Už jenom kdyby viděli ty ceny na Nosferatu.
Přesto si myslím, že na tom, jak říkáš nezáleží. Když to člověk cítí, na oblečení nezáleží.
Docela mě štvou lidi, kteří tenhle styl vyhledávají jenom pro to oblečení a říkají si goths, i když třeba nemají potuchy o čem gothic vlastně je.

8 ililis ililis | 11. června 2009 v 20:43 | Reagovat

jo, gothik lidi jsou fajn a obdivuju každého, kdo se nějak najde ať už v jakém koliv stylu. Nevím jaká jsem, zrovna jsem tak nějak :D ztracená no...poslední rok a půl mi změnil úplně život..všechny mé sny byly rozcuckovaný a i když mám ráda veselí, světlost a podobně, nidky se nedokážu zbavit toho obdivu z temných věcí a některé věci co jsi tu psala o gothik stylu..některé věci souhlasí v čemu věřím já a dokonce i ta hudba :D no, ale taky mám ráda i tu jinou...jako je disco ale taky acoustick ach jo, už abych našla cestu... U nás na škole jsou pomalu všichni takový..no vyumělkovaní, nalíčení jako barbínky a tak ale musím říct, že čím dál víc taky na chodbách školy vidím lidi buď emo nebo sience...no zkrátka, je bezva že o tom gothik píšeš a nebojíš to říc kdo jsi :)

9 Neli Neli | 11. června 2009 v 21:16 | Reagovat

ililis, já věřím, že se nakonec taky najdeš :) neboj, ono to někdy fakt trvá a je to těžký. Mrzí mě, že jsi měla tak těžký období, ale nikdy není nic ztracený, dkyž se člověk nevzdá a bojuje, jde dál. A to, co jsem se tu snažila napsat, je, že když jsi goth, neznamená to, že musíš poslouchat JENOM tuhle hudbu, že musíš nosit JENOM tohle oblečení, a neznamená to ani to, že se nesmíš smát a radovat. I já se často směju, ráda se směju, to snad každý člověk, neposlouchám jen gothic hudbu, ale i třeba hiphop, který zbožnuju. Když se ti líbí nějaký styl, nemusíš se podle něho chovat, to on tě musí vyplňovat, musíš se tak cítit dobře :)

10 Neli Neli | 11. června 2009 v 21:18 | Reagovat

[7]: Estel, jsem ráda, že je tu další gotička :D jjj v Nosferatu jsou ty ceny fakt strašný, já na to taky nemám, to jen jednou do roka si udělám radost :D a takzvaný pózery, lidi, co si na goth jen hrajou, nemám ráda taky, ale bohužel to často jen od pohledu nepoznáš.

11 Peťka Peťka | E-mail | 12. června 2009 v 16:45 | Reagovat

zajímavý:-) líbí se mi, jak si to popsala...:-) a souhlasim s tebou- u nás se taky nějak rozrůstá emo...

12 Delthrien Delthrien | Web | 12. června 2009 v 18:19 | Reagovat

Zajímavé, ale já bych se z toho chození na hřbitovy posrala strachy:D!!!!

13 Verča Verča | Web | 18. června 2009 v 20:31 | Reagovat

Tento styl mi přijde dost zajímavý a hlavně si na tobě cením toho, že gothic nebereš jen jako nějaký módní výstřelek, jen jako něco, čím ses stala, abys byla odlišná, anebo abys naopak zapadla do nějaký party, jak to podle mě dělá dost tenagerů. Když mám emo kamarádky, jsem emo a nic než jen emo a když se najednou octnu mezi samými bárbínami, děsně zbožňuju růžovou, obarvím se na blond a prostě je to můj styl už od narození. Vr! Takový názory fakt nesnáším.
Mimochodem, Evanescence taky poslouchám - je to úžasná skupina. Mají krásně emotivní songy, jaký jsou v dnešní době plné komerčních hitů, skoro zázrakem.
Buď taková, Nelinko, jaká jsi, protože taková jsi nej - milovnice zvířat, přírody a holka, která ví co chce a umí si za tím jít. Ne žádná: kam vítr, tam plášť.

14 Tess Tess | 20. června 2009 v 19:46 | Reagovat

No mě osobně gothic styl nijak nepřitahuje. Na magii nevěřím a na hřbitovy sice chodím ráda, ale vůbec to nesouvisí s nějakým tajemnem, ale pouze s tím, že hřibitovy jsou dobrý na přemejšlení, protože tam nikdo není a večír prostě jenom tak for fun. Hudba není špatná, jenom trochu moc depresivní a neživá...takvý NIghtwish mají všechny písničky tak jakoby stejný a Evanescence jak pro pohřeb. Ale hadry, jo ty jdou. Rozhodně lepší než barbínky nebo tak něco. Sice takový ty obří boty se mi vůbec nelíbí, ale jinak celkem dobrý... tohle je pro Mě prostě styl moc temnej, připadala bych si hrozně neživá.

15 Ascaria Ascaria | Web | 24. června 2009 v 10:37 | Reagovat

Hej Gothik styl je upo dobrý....mě se líbí...fakticky mociny líbí...hej fakticky....

16 nidi nidi | 27. června 2009 v 11:50 | Reagovat

Podle mě je gothic styl super.
p.s.: Nightwish 4ever!

17 krtek krtek | 13. července 2009 v 21:49 | Reagovat

abych jen tak podotkla - jo, popsala jsi to pěkně, ale goth je spíš hudební styl, který vyšel z punku (:

18 Neli Neli | 3. srpna 2009 v 12:29 | Reagovat

krtek - to nemůžeš takhle říct. Ano, původně to byl pouze hudební styl z punku, ale dneska už se stal něčím mnohem mnohem víc! to zase vím já ;)
Jinak - díky všem za názory!! :)

19 Pokeclever Pokeclever | Web | 4. září 2009 v 21:40 | Reagovat

Hodně poslouchám Nightwish a Evanescence, někdy si musím hudbu zakázat, protože vím, že bych ji pořád poslouchal a pak by se mi znechutila (vlastní zkušenost):-). O Gothic jsem se dozvěděl nedávno a dokud jsem si nepřečetl tenhle článek, tak jsem toho o tom moc nevěděl. Myslím, že to je něco mezi emo a satanismem, takovej nejpřijatelnější kompromis (z mýho pohledu). Moc mě ta filozofie gotiky nepřitahuje, ale je to zajímavý a chápu , že se to někomu líbí a žije tím. Jak sem řek, líbí se mi tahle hudba, zvlášť Nightwish, protože má některý pisničky dost dynamický a snesu i něco tvrdšího. Chtěl bych se tě zeptat, co poslucháš nejvíc a popř. jaký pisničky se ti nejvíc líbí?

20 ja ja | 4. října 2009 v 16:26 | Reagovat

hlúpy článok, prepáč :(

21 bláňa bláňa | 22. listopadu 2009 v 10:47 | Reagovat

Tak tuhle hudbu, naprosto zbožňuju!!!
U nás všichni gothic odsuzujou a dívaj se na mě jako by to bylo nezákonný, nebo co!!! Nechápou, ale že pro mě je to prostě styl, který jsem si zamilovala!!!! A máš pravdu, být večer na hřbitově je vážně úžasný!!!!

22 Tammy Tammy | Web | 30. prosince 2009 v 22:46 | Reagovat

eeehm, já k tomu prostě musím něco říct protože to co vidím... takže tohle všechno co píšeš je sice pěkné ale Gothic je za 1. subkultura, 2. vznikl v anglii v klubu batcave ALE s nightwish ani slipknotem nemá nic společného!!! Je to hudební subkultura, ale poslouchá se gothic rock. A nightwish je s prominutím metal a patří tedy spíše k metalistům. Takže co se týče hudby (a ona je celou podstatou gothiky) jsi poněkud hodně vedle. Radši si najdi třeba na youtube Sisters of mercy, Pages of nephilim, XIII. století apod. Pakliže se nechceš řadit k obyčejným pozérum :)) No a ještě na konec musím říct, že já si ze začátku také myslela, že tohle všechno co píšeš je pravda... myslí si to většina lidí, protože tohle všechno je nejvíce rozšířené. I mě štvalo když někde vtrhl na blog nějaký člen subkultury a tohle všechno říkal, také jsem tomu enchtěla uvěřit a hrozně mě to štvalo. Ale po čase jsem se přesvědčila, že tak to prostě je a akceptuji to :) A vám všem doporučuji totéž. A aby jste si nemysleli, že jsem si to vše vymyslela tak pár odkazů, nevadí-li :) http://gothictrue.blog.cz/
http://lumenn.blog.cz/0911/gothic

23 black.raven :))) black.raven :))) | Web | 7. ledna 2010 v 12:37 | Reagovat

gothická subkultura je hudební subkultura a basta !" :P

24 Gabriel Gabriel | E-mail | 17. ledna 2010 v 13:51 | Reagovat

Takže ja sem hoper alle čim dal vic mna zajima šecko okolo Gothyk stilu a magie !!! ja pro magiu žju alle nevjerim že gtik ma neco s oživovanim mrtvich ja sem spiš za prokleti !!!!

25 Dani Filth Dani Filth | 7. května 2010 v 7:07 | Reagovat

Abych řekl pravdu,já miluju tento styl ikdyž se tak (zatím) neoblékám.Miluju metalovou hudbu(zejména Nightwish,Within Temptation,Cradle of Filth..atd). Tajemno mě také velice láká,nemám takovou odvahu abych v noci šel na hřbitov:Dale mnoho podzimních večerů jsem strávil před zdmi židovského hřbitova.Nevim proč ale nejak mě to uklidňuje sledovat v noci ty staré náhrobní kameny.Smrt a vše kolem ní mě moc láká ani nevím proč.Prostě gothic styl zbožňuju:))

26 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 24. května 2010 v 22:52 | Reagovat

Ach, kam jen zmizela HUDEBNÍ SUBKULTURA...

27 Catty Catty | 2. června 2010 v 13:37 | Reagovat

MYslite ze mi poradite? :) Posloucham metal a gothic metal (Within Temptation apod.) Miluju cernou vlasy mam sestrihane sestupne a nosim patku (nebylo to schvalne jen kadernice me nepochopila ted nevim co stim :D) Vsichni o me rikaji ze jsem emo a sama nevim kam patrim Jsem emo nebo gothicka? Prosim poradte :(

28 Alexys Alexys | E-mail | Web | 16. srpna 2010 v 20:05 | Reagovat

No jak to tak čtu, asi mentálně patřím ke Gothic... Ani jsem o tom nevěděla. Každopádně Gothic se mi líbí, sama jsem jednu dobu stále nosila skoro jen černou, vlasy jsem si obarvila na černo... Vážně, vzhledově jsem Gothic SKORO byla. Pak mě to ale přešlo, asi to byl jen nějaký pubertální výstřelek... :D Ale gothic jako styl se mi líbí, stejně tak jako třeba emo nebo scene... Mám ráda lidi, kteří se nebojí být jiní. Asi proto, že já se bojím... :D :D

29 Chloë Noir Chloë Noir | Web | 21. srpna 2010 v 8:11 | Reagovat

[27]: Tak to najskor inklinujes k metalu..pretože aj gothic aj emo sú hudobné subkultury, gothic má goth rock, deathrock, batcave a emo má srceamo a emocore :p

30 Safira Safira | Web | 13. září 2010 v 16:13 | Reagovat

Já jsem taky gothick, ale v takové díře jako je Frýdek- Místek to vzbuzuje fakt hodně pozornosti, když si vezmu síťované rukavice, tak si někteří málem vyčumí oči. Jednou jsem šla dokonce po ulici a nějací dva důchodci si klepali na čelo.

31 ♣Calië♣ ♣Calië♣ | 28. září 2010 v 19:45 | Reagovat

Ten článek je napsaný moc hezky, prostě Gothic je o tom jak to cítíš:) Já jsem Gothic, teda gothička, ale také jsem zapřísáhlá metalistka.) Hodně lidí říká že to nejde dohromady, něják nevím proč, já myslím že to dohromady jde. Můj pohled na Gothic je trochu jiný než u většiny, ale to je na dlouhé vyprávění:) Na mě taky hodně lidí čučí, jak kdyby nevím co, ale to je život gothica:)
Jinak máš moc hezký blok!!!!

32 Black Rose Black Rose | 17. října 2010 v 14:40 | Reagovat

Evanescence, Nightwish, Slipknot...sú metálové skupiny...Christian Death je jedna zo skupín čo počúvajú Gothici...

33 LiLith LiLith | E-mail | Web | 9. ledna 2011 v 22:25 | Reagovat

Ahoj. Robím prieskum, ako široká verejnosť vníma gothickú subkultúru. Všimla som si, že na blogu máš o nej článok, teda ti píšem. Klikni na odkaz "web" a zapoj sa aj ty!

34 monina.medůza monina.medůza | Web | 8. února 2011 v 18:09 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasim Neli. Taky sem goth ale na první pohled to nikdo nepozná. V noci na hřbitově je to vážně úža a už se těšim až tam v étě při úplňku budeme spát.:) A to, že si o nás každý myslí, že vyzíváme Satana nebo něco podobného je vážně urážlivé!
Dneska je vážně dost dobrej den. Další kapča k Šepotu mrtvých a ještě zjistim že můj vzor je taky goth...:)

35 Lea Lea | 7. května 2011 v 18:14 | Reagovat

Nightwish a Evanescence? Páni, to já ráda:-D Na hřbitově sem se setměním a někdy bych si to zopakovala. Ale jen s kámoškou, sem srab:-D Smrt? Dost sem se jí bála, ale teď mám vlastní názor na posmrtnej život... Abych se nebála:-D Ale jo, už si smrtku i kreslim:-D Černá magie? Zase... Mam z ní strach ale líbí se mi. Morbidní... To nevim co znamená... Ale jo, temnotu mám ráda. Z temných tvorů hlavně vlkodlaky:-D Výrazně se oblíkat... To ne (škola), ale černou mam ráda:-D Ke šperkům... Jo, tři černý náramky, 2 přívěsky a sem tam něco navíc, to je moje:-D Černý vlasy nemám (zatím), páč nemam odvahu jít za máti a říct jí: Mami, ráda bych si obarvila vlasy na černo. A pak s tím ještě přijít do školy? Ne díky:-D Kamrádce by spadla klapačka až na zem:-D No, to je všechno. Patřím k vám?

Juj, já se zase nějak rozepsala:-D

36 Leyla Leyla | 17. května 2011 v 13:56 | Reagovat

PÁNI, KONEČNĚ JSEM NAŠLA NĚCO, CO ZA TO STOJÍ!! Máš to tady nádherné a napsané tak, že to není přehnané a je to zábavné. Já gothička jsem a fascinují mě věci jako tebe: černá, hřbitovy, smrt... Ale nejraději mám hudební skupinu Nightwish a díky nim jsem na goth přestoupila. Děkuju ;-)

37 lilliene lilliene | Web | 26. srpna 2011 v 15:04 | Reagovat

hm, jsem trochu morbidka a tmu mám kupodivu docela ráda (muj nejhorší výbuch sklidnila tmavá komora), ale nijak nemusim magii (myslím ve skutečnosti, v knihách mi nijak neva), já jsem totiž křesťanka a tak mi ti připadá jako hazard o duši

38 Ayascha Ayascha | 7. listopadu 2011 v 21:18 | Reagovat

Chápu, že názory na gothic se rozchází a často tomu přispívají i média, která šíří mylné informace. Předem se omlouvám, pokud mé následující slova vyzní nějak ostře. Což rohodně nebylo záměrem.
Musím souhlasit s Tammy. Na internetu nacházím články o gothicích, které popísují, že gothika je o myšlení, filosofii, literatuře, atmosféře, a já nevím, čeho všeho dalšího... Mně by však zajímalo, co autoři článků považují za goth literaturu. Pak tu je to myšlení? Doopravdy je to o temnotě, hřbitovech a morbidnostech? Já si osobně myslím, že ne. Gothickou (hudební) subkulturu tvoří hlavně hudba. Například českou doslova legendární skupinou je XIII. století. Podle mě je to skoro povinnost pro českého gothica. Pak tu je Cruxshadows, nyní se pohybujeme v žánru darkwave nakloněnému spíš k electro. Klasický gothic rock je zas Theatres des Vampires, nebo Mandroga scream. V gothické scéně je nyní také známá Emilie Autumn, přestože není doslova gothic klasika. Legendárními se staly Sisters of Mercy. Darkwave, psychobilly, batcave, a dark electro (Eisenfunk), které poslouchá zas odnož gothiky- cyber gothici. Gothic lolity zas poslouchají jinou hudbu. ŽÁDNÝ metal ani symphony metal (mylně označován jako gothic). Pokud posloucháte metal, jste metalisti, ne gothici. Navíc gothic subkultura nemá s metalem moc společného, vyvinula se v 80.letech (pokud se nepletu)z punku.
Možná mnohé zklamu a někteří se mnou nebudou souhlasit, avšak magie s tímto stylem nemá vůbec nic společného. Je to pouze individuální záliba jedince, která se netýká stylu. Stejně jako pochmurné věci a obrázky.
Přecházím k dalšímu bodu: Hřbitovy. Ano na ty často narazíme jako pozadí u pózujících gothiček, ale zas jen díky tomu, že to k sobě dobře pasuje. Hřbitov=oblíbené místečko gothiců??? To bych nikdy osobně neřekla. To stejné platí i u tmy. Zmiňování se o gothic stylu v souvislosti s černým, rudým, fialovým oblečením, bych se také vyhnula. Gothic styl má zas mnoho různých podstylů, například již zmínění cyber gothici nosí černou v kombinaci s velmi výraznými barvami, kupříkladu neonově zelená, sytě růžovaá, atd. Nebo steampunk (jeho souvislost s gothic je často horlivě diskutované téma), nosí černou jen minimálně. Stačí se podívat na festival konájící se pravidelně v Lipsku. Každý člověk pojme svůj styl naprosto jinak. Styly tvoří lidé a každý si jej přizpůsobí, jak se zamlouvá jemu.
Pro všechny komentáře předcházející bych chtěla svůj osobní názor, že: Gothic se pozná hlavně podle toho, co poslouchá, jelikož hranice mezi styly je velmi tenká. Ze své skušenosti vím, že sedět takových sedm hodin ve škole v létě s bílým makeupem, tlustýma linkama, v korzetě, bývá docela záhul, abych to tak vyjádřila hrubě.  
Nepovažuji se za žádného odborníka na gothic subkulturu. Jen mě bez obalu dokáže pobavit komentáře typu: "Ráda chodím na hřbitovy, řežu se a poslouchám metal. Jsem gothic?"
I tak tento článek neodsuzuji a nezatracuji do horoucích pekel. Líbí se mi věnovaný čas a ne, jak to mnozí udělají, že to pouze zkopírují.
Tak to je můj názor. Vcelku subjektivně zabarvený. Lehce doufám, že jsem odpověděla všem těm, co se tu ptají, jestliže jsou gothic.

39 Kik... Kik... | E-mail | 20. listopadu 2011 v 10:47 | Reagovat

Ahoj..já jsem se chtěla zeptat jestli gothic můžou být i tmavší lidé...A pokud jo dejte mi někdo věďet ...Díky..

40 Ayascha Ayascha | 12. dubna 2012 v 18:01 | Reagovat

[38]: Opravuji se za gothic rock, TDV je spíš vampiric rock a mnadragora je dost sporná. Klasický gothic rock je Sisters of mercy nebo Fields of the Nephilim, Christian Death a Bauhaus, Siouxsie, atd... Napsat článek o gothice je téměř nemožné...

41 Satanyka Satanyka | E-mail | Web | 25. dubna 2012 v 19:41 | Reagovat

[27]: Otázka je v tom jam přemýšlíš o světě,životě a o tom co je ti bližší a jako co se cítíš opravdu šťastný a nepoutaná.

42 Satanyka Satanyka | E-mail | Web | 25. dubna 2012 v 19:44 | Reagovat

[30]: Chudinko,cítím s tebou a chápu ťe...

43 Satanyka Satanyka | E-mail | Web | 25. dubna 2012 v 21:57 | Reagovat

Míšo zůstávám z tebe bez dechu!To já jsem ten idiot co na křestu  posledních křišťálků moci nebyla schopna souvisle mluvit o jedné věci,to já jsem ten blboun co tě tam zdržoval,to já jsem to mačo a zároveň šťastná dívka  z toho že měla tu čest  ti potřást pravicí.To všechno a spousta dalších věcí jsem já ale jsem i gothicka a metalička ikdyž uznávám že to není příliš poznat do té doby než se  mi dostanete pod kůži.
Nejen že miluji tvé knížky ale uchvátila jsi mě i ty sama.Mám hodně podobné názory mám moc ráda Buffy i Hvězdnou bránu(tu možná i víc),také fantasy,hudbu,temnotu,tajemno,magii,smrt,tmu,černou barvu,kříže a … Čekám až mi rodiče popustí řetězí protože mě to neustále táhne ke dlouhým,černým kabátům,kanadám,korzetům,vysokým,šněrovacím kozačkám a potrhaným trykům.
Mou hudbou co obývá mé srdce je Nightwish,Evanescence,Within Temptation,The Pretty Reckless,Avven ale musím se přiznat  že od malinka zůstávám věrná také skupině Kabát a Aleši Brichtovi. Přesto že jsem křesťanka jsou hřbitovy mou slastí.Jsem prapodivná a jsem na to pyšná!Přece jen tohle neměla být zpověď ale komentář k tvému článku a ktomu říkám jediné – souhlasím na plné čáře!

44 Nemy Nemy | E-mail | Web | 5. července 2012 v 22:04 | Reagovat

Já ti rozumim... moc lidí už dneska co je goth/gothic/gothička neví...třeba táta.. ten nás řadí do stejnýho pytle s Emo..A TO JÁ NENÁVIDIM.... táta by klidně mohl vést pózerskej blog..

45 ewril ewril | Web | 3. října 2012 v 14:03 | Reagovat

Miluju Gothic a jsem gothicka!A jsem na sebe pyšná! Bohužel prozatím jenom duší protože ikdyž je můj tatínek rocker nemá pochopení pro gothic:((((((  Ale až si ušetřím ještě další tisícovky tak vykoupím opchody s gothic:D Už mám i nějaký vybraný a doma mám i jedno gothic tričko od mýho kluka:D Který sice gothic není ale i tak my ho dal aby mně potěšil!!!!!:DDDDDDDDDDDD

46 Alices Alices | 19. října 2012 v 19:10 | Reagovat

Kecy, aneb ti co nemaj o goth ani šajna píšou články a cítí se jako praví gothic :DDD. Dej bože, ať ti co tu píšou ty komentáře se nikdy nezačnou oblíkat do černý, jinak je to s gothic kulturou úplně v háji!

47 Alices Alices | 19. října 2012 v 19:10 | Reagovat

[38]: Pár nepřesností, ale je to na dobrý cestě, na rozdíl od těchle blbostí a pozérských žvástů :DDD

48 Alices Alices | 19. října 2012 v 20:36 | Reagovat

[7]:A mě zas štvou lidi, co si myslí, jak ví, co je goth a přitom jsou úplně mimo... Najdi si goth hudbu,a le nemyslím Nightwish
[8]: To by mě zajímalo čím myslíš tu gothic hudbu
[10]: Jojo, pozéři jsou všude mezi náma, ach metal, wtf? :DD Zjisti si co je Batcaver a pak si promluvíme o goth :D
[16]: Gothic styl není o gothic metalu, což si o Nightwish nejsem jistá, jestli je to ono.
[18]:To si děláš srandu, že ano? Není to myšleno vážně? Víš, goth není tak jednoduché, že se musíš cítit jako "Temná dušička uprostřed oceánu lidí, co jsou jiní, nebo ta, kterou fascinují hřbitovy, noc za úplňku a krev (existuje určitá psychická úchylka ohledně krve, slyšel tu někdo o Renfildovém syndromu?), je to ohledně hudby, musíš jít do hloubky. Asi jsem tupá, ale pro mě označení HUDEBNÍ SUBKULTURA znamená, že je to o hudbě.
[19]: Ještě lepší :'DD ale člověk se pobaví, to se nesmí popřít. Satanismus ani emo s tím enmá co dělat. Chlapče, nevěř tomuto článku, jestli posloucháš Nightwish nebo to Evanescence, tak jsi metalista. Gothic neposlouchají metalovou hudbu ani jí podobnou!
[22]: Konečně někdo, kdo má správné názory :')
[24]: No comment :DDD, aspoň to i tam mohl napsat, když jsou tam úplné hovadiny :D
[25]: Prostě nevíš "wo co go" :D
[27]:Jsi metalista, pryč od goths
[31]: Jak si může někdo myslet něco jiného o goths než ostatní? o.O Vždyť je to stále jedna a tatáž hudební subkultura :DD
[36]: Panebože, další pozér do našich řad
[41]: Otázka je, jestli si ifnromace hledáš i jinde než na blogískách, například renomované stránky jako sanctuary.cz jsou dobré pro to, aby ses dozvěděla oč tu vlastně ve skutečnosti běží ;DD

49 Alices Alices | 19. října 2012 v 20:39 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=U_G5C3IQyy8&feature=related
Věřte nebo ne tohle je klasické goth, tak se zvedněte z hrobů, utřete si kapky krve a poznejte, o čem je ta gothic subkultura :DDD

50 True Black True Black | 6. března 2013 v 12:56 | Reagovat

No jistě! Generace Kissáků, Alice Coopera, potom King Diamond a Venom. Předků gothiku je celá řada a styl, jak ho známe dnes, postrádá hloubku. Všechno je to v hudbě a éra temných subkultur, která je i maminkou gothu, je dlouhá desetiletí. Gothic je jen špičkou neuvěřitelně složitého ledovce.

51 Black-Angel Black-Angel | Web | 20. dubna 2013 v 19:42 | Reagovat

No, tak mě jednou začal fascinovat svět gothic...a tím to začalo. Navzdory mámině nesouhlasu jsem si nakoupila své první goth oblečení(z veškerých peněz, co jsem měla), obojky na krk, náramky,...zálibu v tajemnu mám odmala, spolužačky tančily a já se pokoušela narazit na nadpřirozené síly a kreslila poněkud děsivé obrázky :D Miluji hřbitovy, hlavně večer. Ale nejlepší je na nich ta atmosféra, kde se mísí zvědavost s respektem a úctou. Mám také ráda mangu(japonský černobílý komiks) a ponurá anime s depresivní atmosférou. Povahu mám tichou, píši knihu, čtu..nesnáším zábavu, při které je randál :D

52 Nikola Nikola | 24. dubna 2013 v 21:07 | Reagovat

Můj spolužák říká,že nejsem gothic,protože mi neni všechno jedno a miluju hokej.Myslí si,že se gothic nezajímá vůbec o upíry.že se nezajímá o nadpřirozeno.Že je to jenom o tom,že nopsíme čarnou a je nám úplně všechno jedno.Taky jsem prý na to příšliš křehká.Mám se tomu smát,brečet?Takže podle něj musíme na všechno srátl,nosit JENOM černou!!

53 Nikola Nikola | 24. dubna 2013 v 21:08 | Reagovat

Mimochom o stylo gothic slyšel jen v jendo díle South park!

54 vampir:-( vampir:-( | 5. srpna 2013 v 21:46 | Reagovat

krasnej blog

55 Ary Ary | 6. dubna 2014 v 6:44 | Reagovat

zdravím...
jen jsem chtěla říci, že dnes už není možné odpovědět na otázku "Co je Gothic?" jednou větou. Dříve to byla jen hudební subkultura (a tento podnázev si nese i nadále. ale dneska by definice gothic vydala na celou knihu (a stejně by to nevystihovalo dokonale)

56 Elizabeth Elizabeth | Web | 7. března 2015 v 20:05 | Reagovat

EVANESCENCE NIE JE GOTHIC KAPELA!!!

57 Laura Laura | 9. června 2016 v 19:10 | Reagovat

To jste vážně všichni blogeři čuráci? :D
NEPIŠTE DO PÍČI O VĚCECH, O KTERÝCH VÍTE TOTÁLNÍ HOVNO!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama