^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

!V PRODEJI!
˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘^˘

Úryvky z nové knihy + rozhovor

16. listopadu 2008 v 10:30 | Nelien |  Kolem mých knih...
Ahoooj všichni! :)

Jsem opět tu! Trošku jsem se zdržela, že? :D Nejdřív vám chci poděkovat za komenty k Prologu u Klíče, moc mě potěšily, opravdu díky :-** A první kapitolka by se tu měla objevit brzy, možná už zítra. Jsem zvědavá, co na ni řeknete a tak celkově...

No, ale hlavní důvod, proč vám dneska píšu, je jiný. Rozhodla jsem se zveřejnit krátké úryvky z mé druhé plánované knihy. Ještě není nic jisté, nevím, zda mi vyjde nebo ne, teprve se o všem rozhoduje, ale i tak chci vědět, jestli by vás zaujala, jestli by se vám líbila... Tak vám sem dávám aspoň krátké úryvky. Neřeknu přímo, o čem to je, jen si to pročtěte :) A pak prosím písněte komentík. Ale! Dávám sem jen pár úryvků, víc úryvků budu mít na svém webu, takže budu ráda, když se mrknete i tam a necháte mi tam taky nějaký vzkaz, co na to říkáte a tak. Nejlíp asi v Diskusi nebo v Návštěvce. Moc děkuju a doufám, že se vám to aspoň trochu zalíbí. Musím se přiznat, že tento můj nový příběh mě naprosto pohlcuje a já ho strašně ráda píšu :) Jo a kdyby náhodou na webu ještě nic nebylo, tak prosím vydržte, můj admin Ewilka to tam musí nejdřív vložit a já nevím, jak bude mít čas :)

No a další věc - mám svůj první oficiální rozhovor :D Udělala ho se mnou úžasná paní spisovatelka Petra Nachtmanová a můžete ho najít na: www.kidsland.cz! Je tam už od pátku ;)

A to je vše, tak písněte koment, zatím pááá

***


Vládl klid a přece byl nepřirozený. Ticho bylo příliš napjaté. Hvozd mlčel, měl strach. Pouze mohutné smrky neodolaly nezatančit si v jemném vánku. Sorgan je za to obdivoval. Rád poslouchal jejich šelest, nechával se unášet jejich tajemnými hlasy. Les byl zahalen kouzlem a krásou noci, avšak on a Pánova družina ji narušovali. Kopyta koní jemně klapala o tvrdou, ušlapanou zem, zvířata potřásala hlavami, tiše frkala a mlaskala. A Sorgan nevzrušeně pozoroval rychlé, maličké stíny, jež se míhaly mezi kmeny a vysokou trávou. Byli to lesní rarachové, kteří i přes svou bázeň nedokázali nepodlehnout zvědavosti.
Vyjeli z temnoty lesa pod volné nebe. Šum stromů zanikal za jejich zády a vystřídalo ho nesmělé špitání vlnící se trávy. Koně kráčeli pomalu a poklidně. Jeli po rozlehlé louce, v dáli přecházející v mírné kopce. Ztrácely se ve tmě.
Sorgan do plic nasál čerstvý, chladivý vzduch. Posílil ho a dodal mu odhodlání. Jeho elfské oči i v té černotě spatřily několik metrů před nimi, nedaleko, stát malou, obyčejnou chatrč. Avšak Sorgan věděl, že pro jeho Pána obyčejná není.
Přitáhl otěže svého vraníka a srovnal krok s Pánovým běloušem. Temný elf Azgriël, samozvaný vládce celé Anthilie, nejmocnější ze Sedmi Neposkvrněných, Držitel Křišťálu Krutosti a Divokosti, seděl vzpřímeně se vznešeně zdviženou bradou. Na bezchybné tváři s jemnými rysy měl uvolněný výraz a v zářivých, azurově modrých očích mu pohrávala nedočkavost. Bílé vlasy jako sníh mu padaly na ramena a mramorová pleť odrážela chlad jeho srdce.

******
Muž se postavil přímo před ní, proti Sorganovi, a pozvedl svůj černý meč. Byl žíhán modrým stříbrem a jeho čepel na slunci ostře zazářila.
Sorgan se zastavil, překvapen a zaskočen. A zahalený muž zaútočil.
Eilin vytřeštěně sledovala, jak se jejich meče daly do prudkého a neskutečně rychlého souboje. Vylétly jiskry. Záhadný muž odrazil protivníkovo ostří, jako blesk se otočil kolem své osy, až se kolem něho dlouhý plášť rozvířil, a provedl prudký výpad z boku.
Sorgan jen taktak odrazil jeho čepel od svého břicha. Uskočil vzad, v očích se mu nebezpečně zablesklo. Avšak jeho tvář zůstávala bez výrazu. Jako kamenná. Švihl mečem nad hlavou, uhodil do protivníkovy čepele a pak se strhl rychlý šerm. Dívka jen vyjeveně a vystrašeně přihlížela, neschopná jediného pohybu.
Bojovali jako lvi. Lehce, mrštně a přitom dravě. Eilin připadalo, jako by se s mečem už narodili. Jejich pohyby byly neskutečné... tak hbité, přesné a plynulé...
Sorgan postoupil dopředu a zatlačil nepřítele vzad, avšak zahalený muž se náhle sklonil, vyhnul se jeho hbitému ostří a kopl Sorgana do břicha. Elf se stáhl, přes obličej se mu mihla zuřivost. Opět se narovnal, ale to už mu záhadný protivník zasadil další ránu. Znovu se napřáhl a pak mu vyrazil meč z ruky a rukojetí ho vší silou praštil do brady. Sorgan se svalil na záda.
A zahalený muž v jedné vteřině zasunul meč, v druhé se otočil na Eilin a než se dívka stačila vzpamatovat popadl ji do tvrdých rukou a přehodil si ji přes rameno. A pak rychlý jako blesk, během ladnějším než srna, vyrazil rozhýřeným davem pryč.
****

"Musíme odejít," dotkl se druhý elf Arwinova ramene. "A nechat Mistra léčitele konat svou práci."

"Chci zůstat." Řekl Arwin obvykle tvrdým a neústupným hlasem. Kneží se pouze shovívavě usmál.

"Ovšem. Ale i přesto musíme odejít." A vytáhl Arwina na chodbu, načež za sebou zabouchl dveře. Arwina se zmocňoval vztek a pobouření, avšak ovládl se a přinutil se zachovat chladnou hlavu. Eilin bude v pořádku, cítil to.

Avšak ten podivný stísněný pocit v žaludku ho neopouštěl.

"Jsem Elfin." Představil se Kněží zdvořile. Arwin mu sotva věnoval pozornost. Očima stále visel na zavřených dveřích.
"Jsi poutník, chlapče?" Kněží Elfin ho opět vytrhl ze zadumání. Arwin na něho upřel svůj pronikavý zrak a zjistil, že si elf prohlíží jeho meče a dýky. Kápi si ještě nestáhl a zatím to ani neměl v úmyslu. Nebyl si jist, zda by ho Kněží nepoznali, ačkoli bylo pravděpodobné, že skutečně nepoznali.

Ale zatím nehodlal riskovat. Jako vždy zůstával obezřetný a nedůvěřivý.

"Jsem poutník." Přisvědčil chladně.

"A ta lidská dívka je ti blízká?"

Chvíli zvažoval odpověď. "Ano."
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Gaspardka Hannibalka Uliellová, Ewilka, tvoje sestřička a nadšená členka Nelien-fans:D Gaspardka Hannibalka Uliellová, Ewilka, tvoje sestřička a nadšená členka Nelien-fans:D | Web | 16. listopadu 2008 v 11:14 | Reagovat

Admin Ewilka to tam vložila před 5ti minutama, tak honem na Nelinčin web!!!

a ted jdu na ty úryvky:D:D:D muhehe...

2 Gaspardka Hannibalka Uliellová, Ewilka, tvoje sestřička a nadšená členka Nelien-fans:D Gaspardka Hannibalka Uliellová, Ewilka, tvoje sestřička a nadšená členka Nelien-fans:D | Web | 16. listopadu 2008 v 11:21 | Reagovat

ááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá!!!!!!!!!!

Však zlatí znáš můj názor na Křišťály!! a víš, jak jsem si je moooc zamilovala:D hlavně

jsem si jistá, že až to vyjde, tak to půjde hodně nahoru. vždyt už i Lilandgarie tě dost pozvedla a tohle bude maximální trhák!

MTMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMR

3 maggie maggie | Web | 16. listopadu 2008 v 12:36 | Reagovat

no...vypadá to zajímavě, to je fakt...:))docela jsem zvědavá, jak bude vypadat celá knížka a myslim, že bys určitě měla pokračovat...

chtěla jsem si přečíst i poselství, ale zatim jsem na něj nikde nenarazila, bohužel...tvoje povídky jsou fantastický nevidim důvod proč by nemohly být i knížky...:))

a ještě jsem se chtěla zeptat...je tahle pokračování ke křišťálovýmu srdci?nebo hodláš vydat knížku s podobnou zápletkou a tak?

4 Verča, ta co je hrdá na to, že může být fanynkou tak úžasné spisovatelky. Verča, ta co je hrdá na to, že může být fanynkou tak úžasné spisovatelky. | Web | 16. listopadu 2008 v 13:38 | Reagovat

Ech Neli... No, co na to říct? Já nemám slov... Tohle je opravdu úžasný. Nevím sice o čem ta knížka bude, ale jestli bude podobná Křišťálovýmu srdci, tak to bude jistě velkej trhák. Máš opravdu fantazii a v kombinaci s tvým jedinečným talentem to bude prostě bestseller... Museli by být ti lidi hloupí, kdyby ti tohle nevydali. Ty úryvky mě úplně dostaly. Jak krásně umíš popisovat klidné situace, ale i ty napjaté... No, hnedka jdu na tvůj web, snad mě webgarden nebude zase tak moc trestat xD. Ale ještě před tím si jdu přečíst tvůj rozhovor na tom webu... Jsem na něj móc zvědavá, takže ti pak napíšu svůj názor... Ještě jednou tleskám... Tohle bylo a stoprocentně bude nádherná knížka.

5 Neli Neli | E-mail | 16. listopadu 2008 v 16:45 | Reagovat

Děkuju děkuju moooc zlatíška :)

Sestři, muck!!! :DD

Maggie, nooo Poselství si můžeš klidně i objednat :D mají ho skoro na všech internetových knihkupectví. Nejlepší je Daemon. A moc děkuju :) A ohledně Křištálového srdce - tohle bude něco na ten způsob. Křiš. srdce už nepíšu, protože jsem do této knihy dala popis elfů a elfských měst, jaký jsem chtěla dát i do Srdce. A taky jsem upravila děj a i zápletku a tak celkově...

Verčo, moc ti děkuju :) A kéž bys měla pravdu... jsem ted jak na trní a dost se bojím jak to dopadne. Ještě jednou ti moc moc děkuju :)

6 Šketlinka Šketlinka | Web | 16. listopadu 2008 v 19:00 | Reagovat

Přiznávám se dobrovolně, že jsem si přečetla jen ten první úryvek, ptž mě to nebavilo, když nevím o co tam go a nemůžu si pořádně představit prostředí postavy a tak...ale musím ti říct, co se mi dneska stalo. Nakupuju s mamkou v hypernově a dojdeme do mé nejoblíbenější části - knížky. Přemjšlím, co bych tak jako mohla za knížku chtít k Vánocům. Koukám, koukám a najednou vidím!!! Poselství jednorožců!!! No okamžitě jsem mamku začala přemlouvat a povedlo se! Hned jak jsme dorazily domů, mi ji mamka zabavila, že prej až k Vánocům. No mám z toho depku, ale vědomí, že mám pod střechou tvoji první knížku mě drží nad vodou!!! Hrozně moc ti ve všem držím palce, protže tě neskutečně obdivuju za všechno, co jsi dokázala. Jen tak dál...:D

7 Totoro-zakladatelka Nelien-fans =D Totoro-zakladatelka Nelien-fans =D | E-mail | 16. listopadu 2008 v 19:00 | Reagovat

Neli! No teda...tohle bude trhák, v okamžiku,kdy se dostane na pult, je moje! Wow,bude to úžasná knížka.

8 KateSW KateSW | E-mail | Web | 16. listopadu 2008 v 20:59 | Reagovat

je strašně kawaiiiii...uplně krásné....píšeš úplně krásně...taky jsem začala psat...už dost davno..ale nedavno jsem stím chctěla přestat ale pak jsem v jednom knihkupectví viděla tvoje knížky..a tehdy jsem si uvědomila proč jsem začala psat a jaky byl kdysi můj sen....sen který jsem kdysi měla a stale mě držel naživu....teď jsem se k tomu zpátky vratila a píšu dal....a zrovna byly to tvoje povídky co mě přesvědčili se vratit ke psaní....které mě tak baví....

9 haňula haňula | 16. listopadu 2008 v 21:20 | Reagovat

No ty ukázky se mi zdají pěkné až na ,,nejmocnější ze Sedmi Neposkvrněných" musela jsem se u toho smát, protože první,  co mě napadlo, bylo nějaké společenství sedmi starých pannen. A ,,Držitel Křišťálu Krutosti a Divokosti" to je takový, nevím, divný.  To má jako nějaký titul, za to že je divoký a krutý?  Ale jinak mě to vážně moc bavilo číst a zaujalo mě to.

10 Anonym Anonym | Web | 16. listopadu 2008 v 22:05 | Reagovat

podívejte se na tento blog http://marauders-4ever.blog.cz/ má úžasné povídky!!

11 Amira Ryuuna Amira Ryuuna | Web | 17. listopadu 2008 v 10:33 | Reagovat

ahoj, prosím ťa nikde som nenašla žiadny odkaz na mail alebo icq, a potrebovala by som sa ťa niečo spýtať... nenapísala by si mi na blog nejaký kontakt na teba??

12 Selin Selin | 17. listopadu 2008 v 11:32 | Reagovat

Jéé Sorgánek, kusánek:)))))))))))) Jako já ho nikomu nedám, takže až ti to vyjde, mají všichni smůlu, protože Sorgan je pouze můůůůůůůůůůůůj:)))) Jinak, děj, je krásně pomyšlený a věřte mi, až to vyjde budete všichni čučet, protože je to velký obrat oproti Poselství jednorožců:)) A určitě se vám to bude moooc líbit, i když z ukázek není moc vidět o co jde, ale řeknu vám je to taková nádhera, že bych to mohla číst pořád dokola:)))))))))))

13 Selin Selin | 17. listopadu 2008 v 11:33 | Reagovat

A ten rozhovor se zlatí Neilynce opravdu povedl. Na otázky totiž odpovídá opravdu od srdíčka:))))

14 Imala Imala | E-mail | Web | 17. listopadu 2008 v 11:37 | Reagovat

nádheráááááááááááááá!!! Já z toho nemůžu, okamžitě si du přečíst ten rozhovot =D

15 vivienne vivienne | Web | 17. listopadu 2008 v 12:44 | Reagovat

nádhera jinak se to říct nedá, doufam že ti to vyjde

16 Peťka Peťka | E-mail | 17. listopadu 2008 v 13:13 | Reagovat

to je super!!! ty úryvky i ten rozhovor!!pecka!!:-)

17 C.ind.ere.lla C.ind.ere.lla | Web | 17. listopadu 2008 v 14:29 | Reagovat

Přečetla jsem si rozhovor i úryvky a můžu to konstatovat jedině tím, že se neuvěřitelně těším jednak na poslední díl Poselství a jednak na tvou novou knížku, kterou si určitě koupím, pokud vyjde. Přeju ti hodně inspirace ke psaní.

18 Charisse - členka Nelien Fans Charisse - členka Nelien Fans | 17. listopadu 2008 v 14:44 | Reagovat

No teda to vypadá doooost zajímavě....

19 makča makča | 18. listopadu 2008 v 12:09 | Reagovat

To vypadá moc skvěle určitě to bude skvělá kniha už se na ní moc těším

20 martnka- spoluzakladatelka Nelien-fans martnka- spoluzakladatelka Nelien-fans | Web | 20. listopadu 2008 v 14:40 | Reagovat

nelinko nelinko nelinko další knížka která mě čeká jupííííí! pochybuju že by se to nevydalo, už jen ty úryvky my vyrazily dech!!! ale kdyby se náhodou celý fragment zbláznil a nechtěl to vydat, tak já tu knížku budu mít stejnak doma jo jasný??!!! ale určo se to vydá takový bombovní dílko už se na něj těšíííím!!!

21 martnka- spoluzakladatelka Nelien-fans martnka- spoluzakladatelka Nelien-fans | Web | 20. listopadu 2008 v 14:40 | Reagovat

nelinko nelinko nelinko další knížka která mě čeká jupííííí! pochybuju že by se to nevydalo, už jen ty úryvky my vyrazily dech!!! ale kdyby se náhodou celý fragment zbláznil a nechtěl to vydat, tak já tu knížku budu mít stejnak doma jo jasný??!!! ale určo se to vydá takový bombovní dílko už se na něj těšíííím!!!

22 martnka- spoluzakladatelka Nelien-fans martnka- spoluzakladatelka Nelien-fans | Web | 20. listopadu 2008 v 14:41 | Reagovat

jako dvakrát se to odesílat nemuselo:D:D

23 Sissy Sissy | 23. listopadu 2008 v 17:03 | Reagovat

Je to super, doufám že ti tu knihu vydají :)

24 Simča Simča | 25. listopadu 2008 v 17:34 | Reagovat

a jak se ta kniha jmenuje? určitě by se mi moc líbyla.

25 mishka mishka | 28. listopadu 2008 v 17:24 | Reagovat

ach  pomóóóc!!!!!!!!! nemůžu si nerýpnout: pokud Simčo fakt ráda čteš, tak mě hodně děsí, že nevíš, jak se píše líbila. no prostě, že jsi schopná napsat líbyla...to snad nemyslíš vážně, žene????:-////,M

26 Leonyda Leonyda | Web | 30. listopadu 2008 v 9:03 | Reagovat

Takže musím pogratulovat ještě jednou. Jsi jedna z mála z nás povídkářek, co si šla tvrdě za svým a dokázala to. Navíc ten úryvek je moc pěkný, nejspíš si seženu knížku ;-)

27 papa¨ papa¨ | 19. října 2011 v 17:12 | Reagovat

jsi můj VZOR MÍŠO!

28 Awrixel Awrixel | 19. října 2011 v 17:13 | Reagovat

MIluju tě míšo! jsi nej spisovatelka. a myslím to první kamarádsky a obdivně.

29 BLALAOPO BLALAOPO | 19. října 2011 v 17:14 | Reagovat

křiš´TÁLY MOCI SIMČO![24]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama